Британці розробили перший водневий автомобіль для міста Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.06.2009 11:53 · Розділ: Нові технології

В Лондоні, британська інноваційна компанія представила модель міського автомобіля на водневому паливі. Творці прототипу Riversimple Urban Car впевнені, що їхній підхід до розробки дозволить набагато швидше вивести на ринок водневі автомобілі, у порівнянні з проектами провідних світових автомобільних концернів.

Наприклад, подібний автомобіль FCX Clarity від Honda буде доступний рядовим покупцям не раніше 2018 року, тоді як розробники Riversimple Urban Car (RUC) мають намір вивести його на масовий ринок вже до 2013 року.

Фото взяте з сайту thisislondon.co.uk
Фото взяте з сайту thisislondon.co.uk

За словами представників компанії, енергетичні та екологічні вигоди від використання водню як палива очевидні: у ході реакції окислення водню в паливних комірках виробляється набагато більше енергії в перерахунку на ту ж масу будь-якого з видів вуглеводневого палива, а єдиним продуктом цієї реакції є пара води.

Тим не менш, створення комерційно доступних автомобілів на паливних елементах викликає низку труднощів. Серед них - повна відсутність інфраструктури заправних станцій на сьогоднішній день; дорожнеча платини, яка використовується в якості каталізатора в паливних елементах; недостатня потужність паливних елементів для роботи в сучасних моделях автомобілів, а також відсутність технологій зберігання водню в достатніх кількостях, зазначають розробники.

"Ці проблеми в меншій мірі стосуються легких та економічних автомобілів", - сказав засновник компанії, Хьюго Спауерс, зазначивши, що їх можна подолати, відмовившись підганяти паливні елементи під потреби сучасних моделей автомашин.

За даними авторів розробки, RUC за розмірами не перевищує моделі автомобіля Smart, а важить всього 350 кг. Авто використовує для роботи відносно дешеву паливну батарею потужністю всього 6 кВт (для порівняння, прототипи водневих автомобілів Honda працюють на паливному елементі потужністю 100 кВт). Одного кілограма водню такій машині достатньо для подолання дистанції у 300 км, а розгін швидкості до 48 км/год авто здійснює всього за 5,5 секунд. Максимальна швидкість новинки - трохи більше 80 км/год.

Таких показників британцям вдалося досягти завдяки використанню чотирьох роздільних електромоторів, розроблених в Оксфордському університеті, що обертають кожне колесо окремо. Це дозволяє заощаджувати на гальмуванні до половини всієї енергії, що затрачується на розгін. Замість акумуляторів, автомобіль приводиться в рух масивом так званих іоністорів, або супер-конденсаторів, які відрізняються від звичайних конденсаторів здатністю накопичувати значну кількість енергії, та великою швидкістю її віддачі.

Водень у прототипі Riversimple Urban Car перетворюється в електроенергію за допомогою невеликого паливного елемента, що працює в незмінному режимі, в основному, живлячи іоністори, котрі розряджаються в ході розгону, і лише чверть виробленої ним енергії йде безпосередньо на роботу електромоторів.

Важливо зазначити, що засновники компанії, на відміну від автогігантів, не будуть продавати автомобілі, а планують здавати їх в оренду. А за 330 доларів на місяць автовласники одержать необмежений доступ до заправних станцій. Таке рішення стало можливим завдяки кооперації з компанією BOC - світовим виробником газів для промислових потреб.

Спауерс сподівається здати в оренду перші зразки RUC в 2011 році в одному з невеликих британських містечок.

Сьогодні світовий авторинок продовжує активно впроваджувати високі технології. Так, у США на конференції Telematics Detroit 2009, Ford та GM анонсували автомобілі на базі Google Android.

Джерело novynar.com.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.