Цікаве про сон Автор: lesya · Опубліковано: 27.03.2012 14:40 · Розділ: Цікаві факти

Сон є однією з найважливіших функцій людського організму. Стародавні греки вважали сон особливим даром, який посилається богом сну Морфеєм. І хоча сучасна наука далеко просунулася в цьому питанні, повністю осягнути суть цього загадкового явища не вдалося нікому. Однак сьогодні про сон відомо чимало, часом і зовсім незвичного.

Летаргічні сни завжди лякали людство (фото з сайту lady.ru)
Летаргічні сни завжди лякали людство (фото з сайту lady.ru)

Дорослій людині на добу необхідно спати близько восьми годин. З віком потреба в тривалості сну знижується. Якщо немовлятам для повного відновлення сил необхідно від 12 до 16 годин, то дорослому від 6 до 8, а людям похилого віку вистачить близько 4-6 годин сну. До речі, з якихось причин у Вікторіанську епоху (XIX століття) люди спали близько 10 годин на добу. І ще один цікавий факт: жінкам необхідно спати трішки більше, ніж чоловікам.

Позбавлення сну є для людини тяжким випробуванням. У стародавньому Китаї так навіть страчували людей. Засуджені, як правило, не проживали довше 10 днів. Одна безсонна ніч знижує розумові здібності людини, дві-три призводять до порушень координації тіла та мови. Далі в людини виникають галюцинації та навіть провали в пам'яті.

Сьогодні існують люди, які панічно бояться сну. Це явище отримало назву сомніфобії. Людей лякає можливість померти уві сні, кошмари та летаргічні сни з можливістю бути похованими заживо.

Офіційно рекорд найтривалішого неспання було зафіксовано в 1964 році. А встановив його 17-річний американець на ім’я Ренді Гарднер, якому вдалося не спати цілих 264 години і 12 хвилин. Допомагав йому в цьому чай, більярд та ведення щоденника. Хлопець потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Однак історії відомі й інші випадки тривалого неспання. Так, приміром, у 2007 році 42-річний англієць Тоні Райт не спав протягом 266 годин, однак в Книгу рекордів він так і не потрапив, оскільки тоді цю категорію з Книги чомусь виключили.

А ось найдовше з усіх спала американка Елен Еспозіто. У 1941 році вона в 6-річному віці впала в кому, а в 1978 році, так і не прийшовши до тями, померла. Виходить, що глибокий сон Елен тривав 37 років та 111 днів. Відомий також випадок, який стався з мешканкою Швеції Кароліною Ольсон. Та впала в кому у 1876 році у віці 14-ти років. Кароліна спала протягом 42 років і 42 днів, після чого прокинулася і почала жити нормальним життям. На момент пробудження Кароліні було 56 років, однак виглядала вона на 25.

Джерело: http://woman.most.ua

Інші новини розділу