10 функцій організму, які продовжують працювати після смерті Автор: lesya · Опубліковано: 27.03.2012 11:07 · Розділ: Наука

Виявляється, низка функцій нашого організму продовжують діяти протягом певного часу після смерті. З нашим тілом відбуваються неймовірні речі…

1. Ріст нігтів та волосся. Насправді, ні волосся, ні нігті більше не ростуть. Просто шкіра втрачає вологу і злегка відтягується, в результаті чого оголюється більше волосся, а нігті здаються довшими.

2. Активність мозку. Якщо мозок людини відключається повністю, а серце продовжує битися, людина вважається живою. Інша ситуація складається тоді, коли серце зупиняється хоча б на хвилину, і немає дихання. Лікарі констатують смерть, навіть якщо мозок технічно ще живий. Протягом кількох хвилин після смерті клітини мозку напружено намагаються знайти кисень і живильні речовини для підтримки життя, що найчастіше призводить до непоправних пошкоджень.

Ці декілька хвилин до повного пошкодження мозку можна було б продовжити за допомогою певних ліків навіть до кількох днів. В ідеалі, це могло б дати лікарям шанс врятувати людину, однак гарантії, що все б пройшло успішно, немає.

3. Ріст клітин шкіри. Деякі клітини не потребують постійного постачання киснем. Клітини шкіри звикли живитися за рахунок осмосу, отож вони можуть жити протягом кількох днів після смерті.

4. Сечовипускання. За сечовипускання в нашому організмі відповідає певна частина мозку, яка, до речі, бере участь у регуляції дихання та серцебиття. І хоча при трупному задубінні м'язи дерев'яніють, це відбувається через декілька годин після смерті. Одразу ж після смерті м'язи розслабляються, а це й викликає сечовипускання.

5. Дефекація. Аналогічна ситуація, що й з сечовипусканням, - все відбувається внаслідок розслаблення певних м’язів. У випадку смерті цьому сприяє ще й газ, який виділяється всередині тіла.

6. Травлення – цей процес після смерті забезпечується бактеріями. Одні з них перетравлюють їжу, прийняту до смерті, інші виробляють гази, які проштовхують їжу по травній системі.

7. Ерекція і еякуляція. Коли серце зупиняється, кров збирається у найнижчих частинах людського тіла. Іноді кров збирається там, де ви подумали. Однак не всі м'язи нашого тіла розслабляються після смерті. Приміром, деякі типи клітин м'язів активізуються іонами кальцію. Після активації клітини витрачають енергію, витягуючи необхідні їм іони кальцію. Після смерті оболонки клітин людського організму стають більш проникними для кальцію, тому клітини витрачають значно менше енергії для того, щоб виштовхнути іони та скоротити таким чином м'язи. Це й призводить до посмертного задубіння та навіть до еякуляції.

8. Рухи м'язів. Навіть після смерті мозку окремі області нервової системи можуть бути активними. Медсестри не раз відзначали м'язові посмикування та спазми після смерті пацієнтів.

9. Вокалізація. Тіло людини наповнене газом та слизом, які підтримуються кістками. Після смерті починається процес гниття, і кількість газів всередині збільшується. Посмертне задубіння м’язів голосових зв'язок в сукупності з газами, які намагаються вирватися назовні, може призвести до страшних звуків, які видає мертве тіло. Так, є свідчення того, як люди чули стогони і скрипи померлих людей.

10. Народження дитини. Колись померлих вагітних жінок не ховали одразу, а чекали, коли гази, які накопичуються всередині тіла, в поєднанні з розм'якшенням плоті, призведуть до виштовхування плоду. Явище і справді моторошне.

Джерело: http://mainfun.ru/n

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.