Леді Чечня: колекція модного одягу для мусульманок показано в ОАЕ Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2012 16:52 · Розділ: Події у світі

Цими днями дружина президента Чечні Рамзана Кадирова показала колекцію одягу для мусульманок. За даними Agence France Presse, показ колекції одягу для мусульманок від модного дому Firdaws, заснованого дружиною Рамзана Кадирова, відбувся у столиці ОАЕ – в Дубаї. Колекція одягу для мусульманок отримала назву Леді Чечня.

Зауважимо, що ця презентація стала першою для модного дому презентацією, проведеною за межами країни. Firdaws було засновано ще у 2009 році. За словами самої Кидирової, показ в Дубаї можна вважати "першим кроком на шляху до підкорення світу моди на Близькому Сході".

Всього в Дубаї було показано близько 70 повсякденних та вечірніх нарядів, серед яких були й весільні сукні, які задовільняють мусульманські вимоги та відповідають традиціям ісламу. Авторами колекції стали чеченські дизайнери Заріма Яхаєва та Заур Мамедов.

Щоправда, тут, як завжди, не обійшлося без скандалу. Так, світські левиці арабського світу одразу ж запримітили в одязі плагіат, відкрито висміявши показ Кадирової.

На сьогоднішній день одяг від Firdaws можна придбати виключно в магазинах Грозного, однак уже в недалекому майбутньому дім моди планує відкрити магазини в інших країнах, в тім числі і в ОАЕ. Окрім того, вже найближчим часом планується організувати показ колекції в Саудівській Аравії. Зауважимо також, що минулого року модний дім Firdaws у Москві отримав Гран-прі міжнародного конкурсу модельєрів.

Слід зазначити також, хоч як це дивно для нас не звучить, що Чечня і мода – речі, як виявилося, цілком сумісні. Так, нещодавно в Державному театрально-концертному залі столиці країни відбувся заключний регіональний відбірковий тур міжнародного конкурсу модельєрів та дизайнерів Чеченської Республіки під назвою «Кутюр'є року-2011».

В показі взяли участь колекції вісьмох дизайнерів республіки. Вони представили на осуд громадськості більше 80 суконь, а сам конкурс проводився у чотирьох номінаціях: «світський раут», «національна мода», «міський вихід» та «експеримент».

На показі мод у Грозному був присутній і глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров. «Я вважаю, що чеченська жіноча мода орієнтована насамперед на елегантність та грацію. Вона вирізняється своєю надзвичайною скромністю та вишуканістю. І мені дуже приємно, що дизайнерські роботи повністю відповідають чеченським традиціям та менталітету», - зауважив глава Чеченської республіки.

Джерело: http://korrespondent.net http://globalist.org.ua/

Інші новини розділу