Голландський інженер створив крила, за допомогою яких піднявся у повітря Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2012 14:50 · Розділ: Новини сайту

Цими днями голландський інженер на ім’я Ярно Смітс (Jarno Smeets) втілив у життя свою давню мрію. Так, змахнувши крилами, чоловік піднявся в небо, довго літаючи над здивованою та враженою публікою.

Відео, яке фіксує дивний політ Ярно, викликало одразу ж масу суперечок серед користувачів Інтернету. Ролик показує, як у супроводі підручних голландський інженер приїжджає в парк, прикріплює до себе крила, розбігається і, змахуючи ними, злітає. Ярно піднявся в небо на висоту 100 метрів.

Зрозуміло, переважна більшість користувачів мережі вирішили, що їх якимось чином обманюють. «На кадрах видно, як інженер біжить, змахує крилами та відривається від землі. Та, напевно, його тягнуть тросом. І запускають на кшталт повітряного змія», - розмірковували скептики.

Голландський інженер літає, як птах
Голландський інженер літає, як птах

А не повірили у летючого чоловіка й зовсім інтелігентні користувачі Інтернету, які знають, що свого часу геніальний Леонардо да Вінчі довів, що людина з руками-крилами злетіти не зможе – їй не вистачить сил, адже в неї занадто недорозвинені грудні м'язи, які й дозволяють птахам літати.

Зрозуміло, що Ярно має свій секрет, який дозволив йому певною мірою втерти носа самому Леонардо. Інженер розробив оригінальну схему, яка дозволяє махати руками, а не безпосередньо крилами. Сучасна електроніка уловлює рухи рук, передаючи їх у вигляді керуючих сигналів на спеціальні електромотори. І вже вони змушують крила рухатися в такт рухам Ярно. І чим інтенсивніше та частіше він махає руками, тим, відповідно, швидше та могутніше крила здійснюють помахи. Отож ілюзія самостійного польоту повна.

Для передачі помахів рук на крила голландець використовував два смартфона HTC Wildfire S, мікроконтроллер Seeduino, акселерометри і датчики руху популярної ігрової станції Nintendo Wii, Bluetooth та безколекторні електромотори Turnigy. Все це приладдя з легкістю поміститься в невеликій коробці за спиною того, хто вирішить політати.

Ярно Смітсу виповнився 31 рік, а його проект отримав назву Human Birdwings Project. За словами винахідника, вже найближчим часом він планує тиражувати свою техніку та продавати її всім бажаючим стати птахами.

Джерело: http://news.students.ru/

Інші новини розділу