Швеція стане першою країною, яка відмовиться від готівки Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2012 10:13 · Розділ: Економіка

Нещодавно стало відомо, що вже найближчим часом Швеція стане першою країною в світі, яка зовсім відмовиться від готівки. До речі, саме у цій країні в далекому 1661-му році вперше в цілому світі було введено в обіг паперові гроші. За даними Daily Mail, на сьогоднішній день частка готівкових грошей у шведській економіці складає якихось 3%. Натомість у США цей показник становить 7%, у країнах Євросоюзу – 9%. В якості основного аргументу прихильники переходу скандинавської держави на безготівкові розрахунки використовують той факт, що технічний розвиток Швеції досить високий, тому якісь "папірці" її мешканцям просто не потрібні.

Набагато зручніше, твердять прихильники цієї позиції, буде розраховуватися абсолютно всім - банки в країні дедалі частіше відмовляються проводити операції з готівкою. Так, самі шведи в більшості міст давно використовують для оплати різних послуг, в тім числі й проїзду на громадському транспорті, мобільні телефони. До технологічного прогресу приєдналася навіть церква, яка віднедавна приймає пожертвування.

За окремими даними, після зменшення обороту готівки в країні суттєво знизилися кримінальні показники. Так, приміром, у 2008 р. в Швеції було пограбовано трохи більше 100 банків, а у 2011 р. - всього 16. Щоправда, з цієї точки зору в економічної реформи є й певні негативи: в країні різко зросла кількість хакерських атак та інтернет-злочинів. Так, якщо в 2000 р. таких злочинів було скоєно приблизно 3,3 тисячі, то в 2011 - близько 20 000.

Ситуацію взявся прокоментувати екс-учасник шведської групи "ABBA" Бьорн Ульвеус, якому свого часу пісня "Money, Money, Money" принесла шалені гроші. Музикант, якому реформа дуже сподобалася, заявив: "Не розумію, навіщо нам взагалі друкувати паперові гроші!"

Разом з цим, засновник найпершого у Швеції інтернет-провайдера Оскар Шварц наголосив на тому, що звикання до безготівкового життя має бути поступовим. Спеціаліст пропонує тимчасово ввести анонімні способи оплати товарів та послуг, щоб не порушувати право на недоторканість приватного життя.

Однак є й ті, кому ідея не сподобалася. Серед них - літні шведи, які мешкають у сільських місцевостях та важкодоступних регіонах країни. За словами глави Шведської національної організації пенсіонерів Курта Перссона, реформа для них може стати справжньою проблемою, оскільки більшість сільських мешканців просто не знають, що таке пластикова карта та як нею правильно користуватися.

Джерело: http://www.utro.ru

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.