Знайдено невідому раніше картину Ван Гога Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2012 20:41 · Розділ: Культура

Цими днями спеціалістам вдалося знайти невідому раніше роботу Ван Гога під назвою "Натюрморт з луговими квітами та трояндами". Точніше, не знайти – робота спокійнісінько зберігалася в голландському музеї Креллер-Мюллер ще з 1974 року. Однак до цього часу вважалося, що автором натюрморта є якийсь невідомий майстер, та аж ніяк не знаменитий Ван Гог. Однак цими днями на сайті музею з’явилася інформація, що полотно належить саме йому, знаменитому художнику та ученому.

Авторство вділося встановити завдяки проведеному спеціалістами аналізу полотна. Робили його з використанням рентгена. Вивчивши отримані результати, спеціалісти з упевненістю заявили, що саме Ван Гог написав букет з маків, волошок, незабудок, дельфініума, ромашок, махрових троянд та інших польових рослин у 1886 році в Парижі поверх виконаної в Антверпені учнівської роботи, на якій було зображено двійко напівоголених борців.

Саме ця картина (полотно з борцями) згадується художником у листуванні з братом Тео. До речі, саме це листування є для вчених найбільш достовірним джерелом для атрибуції полотен художника, однак про натюрморт з луговими квітами в листах Ван Гога не згадується ні словом.

Саме з цієї причини авторство полотна протягом тривалого часу не могли визначити.

Фахівці говорили, що це полотно нетипово широке для Ван Гога, а квітів у вазі занадто багато, що зовсім не відповідає звичній манері художника. І лише силуети борців, виявлені під вазою з квітами, дали спеціалістам можливість остаточно переконатися, що картина – творіння рук Ван Гога.

Відсутність згадок про цю картину в листуванні з Тео теж дуже легко пояснити: влітку 1886 брати разом проживали в Парижі.

"Це найважливіше відкриття всього мого життя. Під час роботи над полотном у мене було повне відчуття, ніби я підглядаю з-за плеча самого Ван Гога", - цитує британське видання The Daily Telegraph професора Йоріса Діка з Дельфтського технологічного університету, який брав участь в атрибуції картини.

Зауважимо також, що на сьогоднішній день музей Креллер-Мюллер, розташований в Оттерло, має одну з найбільших в світі колекцій Ван Гога, поступаючись лише музею творчості цього знаменитого художника в Амстердамі. "Натюрморт з луговими квітами" був придбаний у 1974 році на одному аукціоні.

Джерело: http://www.newsru.com

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?