Вчені виявили ген, який відповідає за переїдання Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2012 19:28 · Розділ: Краса і здоров'я

Ген не подає сигналів (фото з nature.com)
Ген не подає сигналів (фото з nature.com)

Як відомо, на сьогоднішній день проблема ожиріння набула глобальних масштабів і вважається загальносвітовою проблемою. І справа тут не лише в непривабливому зовнішньому вигляді людей, які зіткнулися з проблемою ожиріння, а, скоріше, в сумних наслідках цього захворювання для здоров’я. Отож вчені з усього світу намагаються знайти оптимальне рішення цієї проблеми.

І зовсім недавно групі американських учених вдалося ідентифікувати ген, який у випадку мутації зумовлює переїдання та, як наслідок, призводить до надмірної ваги. Так, мутований ген перестає подавати організму сигнал про те, що шлунок вже повний. Отож почуття голоду починає переслідувати людей з цим геном, і вони їдять без упину.

Це важливе відкриття вдалося зробити експертам з медичного центру університету міста Джорджтауна (США). В результаті відкриття стає зрозумілим, чому деякі люди постійно жують, не можуть хоча б на мить зупинитися.

Виявлений вченими ген отримав назву Bdnf. Зауважимо також, що вчені зіткнулися з цим геном не вперше: він був відомий їм і раніше, однак донедавна спеціалісти не знали точного механізму його дії.

Люди не можуть припинити їсти
Люди не можуть припинити їсти

В процесі проведення спеціальних наукових досліджень доктор Баокі Ксу (Dr Baoki Xu) разом з колегами виявив, що в організмі людини цей ген зустрічається у двох варіаціях. Причина тому – мутації. Вчені умовно розділили два варіанти цього гена на "довгу" та "коротку" версію. Спеціалісти в рамках дослідження проводили спостереження за двома групами мишей. В учасників першої був зафіксований "короткий" варіант гена, в решти -"довгий". В результаті фахівці дійшли висновку, що миші-володарі короткого варіанту гена Bdnf, не отримуючи сигналу про те, що їхній шлунок вже повний, продовжували їсти, а це призводило до переїдання. Лабораторні миші, які були носіями "довгої версії" гена Bdnf отримували сигнал про те, що їхній організм наситився, і не переїдали, постійно зберігаючи вагу в нормі.

Щоправда, поки що вченим так і не вдалося вияснити, які чинники зумовлюють мутацію підступного гена Bdnf, який відповідає за сигнали мозку про насичення шлунка, однак вони продовжують активно працювати над цим питанням.

Джерело: http://infuture.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.