В Італії відзначили День дерева Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2012 16:27 · Розділ: Пам'ятні дати

Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.

Історія Свята дерева корінням своїм сягає в далеке минуле, коли люди жили в тісному контакті з природою, ніколи не забуваючи віддавати їй належну повагу. До речі, данину природі віддавали чи не в усіх культурах. Так, приміром, в античній культурі було прийнято садити дерева та влаштовувати з цієї нагоди найрізноманітніші святкування. Стародавні греки наділяли дерева якимись особливими властивостями, поділяючи їх на олімпійські, божественні, героїчні, зловісні, щасливі, ті, які пророкують нещастя, тощо. Зрозуміло, що ліси у свою чергу теж поділялися на священні, божественні та мирські.

Стародавні кельти і римляни охороняли та освячували ліси, за традицією поклоняючись божественній природі. Більше того, в період процвітання Римської імперії проводилося справжнє торжество під назвою «свято Лукар». В цей день, окрім традиційних обрядів вшанування природи, було прийнято всіляко вшановувати лісові території, засаджені в попередні місяці.

Однак вернімося до сучасності. В Італії це свято з’явилося з ініціативи Міністра освіти на ім’я Гвідо Бачеллі, діяльність якого припала на кінець XIX століття. Вперше його відзначили у 1898 році, а вже через більш як два десятка років, у 1923, традицію святкування Дня дерева визнали офіційною, закріпивши її в лісовому законодавстві.

До 1979 року свято відзначали регулярно, і то в національному масштабі. Але тепер відповідальність за всі приготування перейшла до рук місцевої влади областей.

День дерева в Італії щороку об'єднує велику кількість однодумців. Всі цінителі природи, і великі, і малі, висловлюють готовність зробити щось для того, щоб жити у сприятливому та чистому навколишньому середовищі. Добровольці з усієї країни збираються разом для озеленення своїх міст, парків, площ і садів, проявляючи у цей спосіб любов та повагу до матінки-природи.

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • У Москві вшанували Володимира Висоцького

  У Москві вшанували Володимира Висоцького · kseniya_www · 01.08.2013 20:21

  25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.


 • Сьогодні у світі відзначають День таксиста

  Сьогодні у світі відзначають День таксиста · lesya · 22.03.2013 13:54

  Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.


 • Сто років боротьби з наркоторгівлею

  Сто років боротьби з наркоторгівлею · lesya · 30.01.2012 20:14

  Цими днями виповнюється рівно 100 років з моменту підписання першого міжнародного договору про боротьбу з незаконною торгівлею наркотиками. Отож як все відбувалося на самому початку?