Британці навчилися стирати надрукований на принтері текст Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2012 14:23 · Розділ: Нові технології

Нещодавно британські спеціалісти представили на осуд громадськості свій новий винахід. Група вчених з Кембріджського університету розробила нову технологію, яка дозволить стирати видрукуваний на принтері текст. Цей винахід, за твердженням розробників, дозволить використовувати один і той же папір у принтері щонайменше декілька разів.

Макулатури тепер не буде (фото з сайту yak-prosto.com)
Макулатури тепер не буде (фото з сайту yak-prosto.com)

Технологія стирання друкованого тексту передбачає використання лазерного променя. Згідно з методикою, розробленою британськими вченими, ділянки паперу, на яку нанесений тонер, нагріватимуть за допомогою лазерного променя. При високій температурі вуглеводні, які є основою тонера, випаровуватимуться, в результаті чого напис буквально зникатиме з паперу.

За словами провідного автора проекту Девіда Ліл-Айала, це відкриття було зроблено випадково. Так, насправді вчені займалася дослідженням інфрачервоних, ультрафіолетових та інших лазерів. І виявилося, що найефективнішим для видалення текстів з паперів є зелений лазер, імпульс якого довжиною всього в чотири мільярдних долі секунди здатний повністю усунути старі написи.

Розробники наголошують на екологічності технології. Так, за їхнім твердженням, такий підхід є набагато екологічнішим у порівнянні з традиційною переробкою макулатури. Особливо він знадобиться тим, хто працює з документами, які часто використовуються. І справді, замість звичної повної переробки, на яку йде величезна кількість електроенергії та води, створений британськими спеціалістами антипринтер забезпечить повторне використання паперу, причому витрати не перевищуватимуть звичайні витрати для побутових приладів.

Перед тим, як технологію впровадять в масове виробництво, вчені повинні провести ще декілька досліджень. На даний час вони активно працюють над створенням прототипу свого пристрою, який би підійшов для використання в звичайному офісі. Вчені на доведення пристрою до досконалості планують витратити не більше 19 000 фунтів.

Джерело: http://www.newsboy.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.