Трохи історії становлення голлівудського кінематографу Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2012 12:17 · Розділ: Кіно

Ні в кого не викличе сумніву твердження, що сьогодні американський кінематограф є одним з найпопулярніших, найбільш успішних та прибуткових у світі. Отож історія його зародження та становлення не може залишити байдужим жодного шанувальника сучасного кіномистецтва.

Голлівуд (фото з сайту lingua-room.com)
Голлівуд (фото з сайту lingua-room.com)

Вважається, що світовий кінематограф з’явився в той день, коли Томас Едісон створив кінескоп. Сталася ця подія в далекому 1892 році. А перший публічний кінопоказ, який складався з коротеньких музичних та гумористичних номерів, відбувся у нью-йоркському мюзик-холі Байела та Костера. Приблизно через 10 років у США з'явилися недорогі кінотеатри, які отримали загальну назву «Нікелодеон».

Вхід на сеанс кіноперегляду коштував близько 5 центів. З кожним роком кількість кінотеатрів зростала, і вже до початку 1908 року їх налічувалося близько 3 тисяч. Така розвага, звісно, дуже подобалася глядачам, викликаючи численні позитивні емоції. Дрібні кіностудії розорялися, не витримуючи конкуренції, а найбільші та наймогутніші об'єднання кіноіндустрії почали зливатися в так звані кінотрести.

Кінотрести у пошуках вигоди почали об'єднуватися з прокатними компаніями, найбільшими і відомими серед яких були наступні компанії (деякі з них зберегли популярність і до наших днів):
- «Парамаунт», створена в 1912;
- «Юнайтед Артистс», заснована у 1919 році. Провідними артистами цієї компанії були такі знаменитості, як Чарлі Чаплін, Девід Гріффіт, Мері Пікфорд тощо;
- «Метро - Голдвін - Маєр» - 1924 рік;
- «Уорнер бразерс» - компанія, заснована у 1925 році, яка на сьогоднішній день є однією з найвідоміших кінокомпаній.

Зрозуміло, що певні труднощі зустрічаються на шляху в кожного, отож і розвиток голлівудської кіноіндустрії зіткнувся з певними перешкодами. Так, окремі компанії розорялися та відроджувалися, створювалися нові кіностудії, які, зрозуміло, конфліктували між собою, стикалися в запеклій суперечці тенденції та напрями мистецтва.

Так, приміром, нелегко обійшлося співробітникам компанії «Метро - Голдвін - Маєр», яка в 1924 році стала однією з найбільших внаслідок об'єднанню двох незалежних студій «Метро» і «Голдвін Пікчерз». З огляду на те, що американські фільми були орієнтовані в основному на масового глядача, авторська свобода режисера була дуже обмежена. Ставка робилася на видовищні фільми, які приносили більший прибуток. Тому провідну роль в кіноіндустрії грали продюсери та акторський склад, тоді як режисерам відводилися місця другого плану.

Джерело: http://www.mignews.com

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.