Музика, яка зворушує диктаторів Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2012 13:36 · Розділ: Музика

Виявляється, диктатори теж люди. Нехай і жорстокі, несправедливі та егоїстичні, але все ж люди. І все людське їм якоюсь мірою притаманне. Це стосується, як виявилося, й музики. Так, порівняно недавно представники сирійської опозиції розсекретили та опублікували електронне листування лідера країни Башара Асада, зробивши надбанням громадськості і його музичні уподобання. Асад, який свого часу навчався у Великобританії, є палким шанувальником англійської поп-групи Right Said Fred.

І, як виявилося, президент Сирії Башар Асад - не єдиний серед лідерів режимів, що вже давно є причиною тривоги Заходу, шанувальник західної поп-музики.

Так, приміром, Кім Чен Ір полюбляв Еріка Клептона і в 2009 році навіть запросив музиканта в Північну Корею на приватний концерт. Щоправда, Клептон від запрошення відмовився. Цікавим є і той факт, що любов до музики Клептона корейський лідер передав і своєму середульшому синові на ім’я Кім Чон Чхоль, який сьогодні також є палким шанувальником англійського музиканта.

Президент Зімбабве Роберт Мугабе є шанувальником Кліффа Річарда.

І коли у 1980 році уряд країни вирішив запросити на День незалежності Боба Марлі, Мугабе сильно образився, заявивши, що кращих за Кліффа виконавців просто не існує.

Махмуду Ахмадінежаду, президентові Ірану, зараз не до музики - у нього боротьба не на життя, а на смерть з духовним лідером країни. Однак в рідкісні хвилини відпочинку іранський президент полюбляє розслабитися під «Леді в червоному» Кріса де Бурга. Скоріше за все, саме з дозволу Ахмадінежада ірландського музиканта запросили на гастролі до Ісламської республіки у 2010 році, однак у зв'язку із заворушеннями зустріч з улюбленим виконавцем довелося скасувати.

Лідеру Сирії подобається західна поп-музика (фото з topwar.ru)
Лідеру Сирії подобається західна поп-музика (фото з topwar.ru)


Полковник Каддафі, хоча й був пропагандистом виключно лівійських культурних цінностей, все-таки не встояв перед харизмою американця Лайонела Річі. Каддафі настільки вразив виступ Річі на Концерті за мир в Тріполі, який відбувся в 2006 році, що після концерту полковник попросив у виконавця автограф.

Усама бен Ладен обожнював американську виконавицю Уїтні Х'юстон. Подейкують, що він мріяв з нею зустрітися, і навіть хотів її викрасти. Терорист сильно ревнував її до чоловіка Бобі Брауна.

Добре відомі світові й музичні уподобання Адольфа Гітлера, який музику любив не менше живопису. Щоправда, фюрер, на відміну від сучасних диктаторів, був палким шанувальником класики. Його улюбленим композитором був Ріхард Вагнер, який зовсім не приховував своїх антисемітських поглядів. Любив лідер Третього рейху і музику Бетховена.

Джерело: http://kp.ru/

Інші новини розділу