Марокканські жінки проти одруження з ґвалтівниками Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2012 21:48 · Розділ: Події у світі

Активісти Марокко вимагають скасування закону, який дозволяє ґвалтівникам одружуватися з жертвою з метою уникнення кримінального переслідування за скоєні ними злочини. Закон викликав неоднозначну реакцію у суспільстві уже давно, однак останньою краплею стало самогубство 16-річної Аміни Філалі (Amina Filali), яка, проживши півроку в шлюбі з насильником, вирішила накласти на себе руки. Чоловік-ґвалтівник побив її, і дівчина у відчаї проковтнула щурячу отруту.

Жінки проти одруження з гвалтівниками (фото з сайту jezebel.com)
Жінки проти одруження з гвалтівниками (фото з сайту jezebel.com)

Трагедія ще більше розлютила марокканців. Вони одразу ж склали онлайн-петицію та створили сторінку на Facebook з метою припинення дії закону. Активісти пояснили, що закон покликаний захистити честь родини зґвалтованої жінки.

«Стаття 475 - це справжня ганьба для Марокко в очах цілого світу. Сьогодні закони в нашій країні, на превеликий жаль, захищають моральні аспекти, але аж ніяк не людей», - говорить Фаузія Ассулі (Fouzia Assouli), президент демократичної ліги з прав жінок.

До речі, шлюбний вік у Марокко становить 18 років. Однак за наявності певних «особливих обставин» пара може одружитися швидше. Так, приміром, суддя може рекомендувати укласти шлюб, якщо на це згідні всі сторони. Однак на практиці у випадку зі зґвалтуванням таку пропозицію роблять лише потерпілій стороні з метою уникнення скандалу.

Батько Аміни Філалі розповів, що йому порадив погодитися на укладання шлюбу службовий працівник. «Прокурор порадив мені видати дочку заміж, уклавши шлюбний контракт», - поділився з журналістами Лахчен Філалі (Lahcen Filali).

До речі, стосовно питання дискримінації жінок трохи раніше розгорнулася полеміка в іншій північноафриканській країні – в Єгипті. Тут нещодавно військовий суд оправдав Ахмеда Аделя (Ahmed Adel) - військового лікаря, якого звинувачували у проведенні тестів на невинність тих жінок, яких затримали під час акцій протесту.

Жінки Марокко протестують (фото з hungeree.com)
Жінки Марокко протестують (фото з hungeree.com)

Справа набула широкого розголосу після того, як про проведення тестів розповіла активістка Саміра Ібрахім (Samira Ibrahim). Вона твердить, що службовці єгипетської армії змусили її пройти такий п'ятихвилинний «тест на незайманість», який проводив лікар-чоловік. А сталося це в березні минулого року, коли активістка була затримана за участь в акції протесту на площі Тахрір (Tahrir).

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/

Інші новини розділу