У Берліні показали нові скульптури "дегенеративного мистецтва" Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2012 13:03 · Розділ: Культура

Цими днями у Берліні вперше виставили скульптури, які нацисти демонстрували в рамках викривальної експозиції 1937 року під назвою "Дегенеративне мистецтво". Ці невідомі раніше витвори мистецтва було знайдені в 2011 році під час розкопок, які проводилися неподалік будівлі берлінської адміністрації. Однак познайомити з ними світ вчені чомусь вирішили тільки тепер. Отож 13 березня цього року Музей доісторичної епохи і ранньої історії спільно з дослідницькою групою Вільного університету Берліна представили громадськості шість нових знахідок.

Серед знайдених археологами скульптур роботи талановитих Карела Ніштрата, Вілла Ламмерта, Ріхарда Хайцманна, Густава Генріха Вольфа, Фріца Врампе, а також, цілком ймовірно, Міллі Штегер. Розкопки проводилися на території, де раніше знаходився склад міністерства пропаганди Третього рейху.

Вперше археологам вдалося виявити на цьому місці скульптури, які нацисти відносили до так званого "дегенеративного мистецтва", ще в 2010 році. Згодом вони стали частиною виставки в Новому музеї Берліна. Розкопки припинилися аж до 2011 року, розповів археолог Матіас Вемхофф (Matthias Wemhoff).

За словами представника Вільного університету Берліна Майке Хоффманна (Meike Hoffmann), мистецтвознавці протягом тривалого часу не могли ідентифікувати роботи, через що й не поспішали представляти їх широкій публіці. Однак після тривалих робіт авторство скульптур все-таки вдалося встановити - його визначали по каталогу, складеному нацистами, який, однак, теж ряснів помилками. Тому дослідження вчених базувалося не тільки на інформації, розміщеній в нацистському каталозі, – за допомогою вони звернулися до інших джерел.

"Дегенеративним мистецтвом" нацистська пропаганда традиційно називала авангардне мистецтво, яке вважалося антинімецьким та єврейсько-більшовицькими. А в 1937 році нацисти організували так звану викривальну виставку, на яку привезли щонайменше декілька сотень творів тогочасних художників – ці роботи були попередньо вилучені з музеїв по всій Німеччині.

Джерело: http://lenta.ru/n

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?