Продукти, які роблять нас агресивними Автор: lesya · Опубліковано: 19.03.2012 11:00 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно група дослідників з університету Каліфорнії виявили, що транс-жири, яких вдосталь міститься в маргарині та багатьох кондитерських виробах, можуть бути причиною підвищення дратівливості та агресії.

В дослідженні взяло участь більше тисячі добровольців. Одним давали шкідливі продукти, іншим – звичайну їжу з відсутністю транс-жирів. І виявилося, що останні і справді стають причиною змін поведінки людей, роблячи їх занадто дратівливими. У людей, які вживали транс-жири, вчені спостерегли різні за напруженням емоції - від звичайного нетерпіння до агресії.

До речі, раніше вчені говорили про шкідливий вплив транс-жирів на серцево-судинну систему, пов'язуючи любов до печива та булочок з метаболічними розладами та запаленнями. Їх також звинувачували в утворенні «поганого» холестерину та навіть у провокації діабету.

Транс-жири утворюються шляхом гідрогенізації звичайних рослинних олій, як правило, соняшникової. Олію спершу нагрівають до високих температур, пропускаючи через неї водень. В результаті отримується тверда, стійка до окислення жирова маса.

Ця маса є основою для виробництва маргарину та різних кондитерських та кулінарних жирів, які використовують для покращення смаку та продовження терміну зберігання продуктів.

Транс-жири – дуже дешевий та вигідний продукт. Тому вони є у багатьох продуктах - від тортів до чіпсів. Іноді транс-жири утворюються при занадто тривалому нагріванні олії - наприклад, у фритюрниці.

Ясна річ, виробники не завжди чесно пишуть, що продукти їхнього виробництва містять транс-жири. Та якщо в складі продукту ви знайдете маргарин, кулінарний жир або ж гідрогенізовані жири - значить, транс-жири там є точно. Іноді можна натрапити на напис «тверде рослинне масло».

Транс-жирів вдосталь у таких продуктах:

- Маргарин та «полегшені» олії.

- Фастфуд, зокрема картопля-фрі.

- Кондитерські вироби – різноманітні торти, тістечка, вафлі, пончики, крекери тощо.

- Чіпси та попкорн.

- Напівфабрикати, особливо ті, що заздалегідь обсмажені та паніровані в сухарях - котлети, рибні палички тощо.

- «Легкі» сири, морозиво та інші продукти лайт.

- Концентровані бульйони, супові брикети, різноманітні кубики, порошки для кремів.

Джерело: http://kp.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.