Спорт та кофеїн можуть змінити ДНК Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2012 11:21 · Розділ: Наука

Цими днями група дослідників зі Швеції оприлюднила дані свого нового дослідження, з яких випливає, що ДНК людських клітин може змінюватися. Дослідження проводилося вченими з Інституту Каролінська в Швеції під керівництвом Джулін Зелат. Вченим вдалося виявити, що під впливом фізичних навантажень або кофеїну на певних ділянках молекули ДНК у м'язах зазнають негайних хімічних та структурних змін. Результати роботи опубліковані в березневому номері журналу Cell Metabolism.

Кава після тренувань - подійний ефект (фото з сайту women-party.com)
Кава після тренувань - подійний ефект (фото з сайту women-party.com)


В рамках дослідження фахівці проводили спостереження за здоровими, але неактивними людьми. І коли учасники експерименту хоча б протягом однієї хвилини виконували фізичні вправи, молекули їхньої ДНК змінювалися. Те ж саме явище спостерегли в учасників після вживання кофеїну.

Зміна в ДНК зумовлена структурними та метаболічними перевагами фізичних навантажень та є передумовою до генетичного перепрограмування м'язів на фізичну силу. До речі, в штучно вирощених в лабораторних умовах м'язах виявили аналогічні зміни ДНК за умов їхнього фізичного скорочення.

Більше того, вчені виявили, що кофеїн стимулює м'язи так само, як і фізичне навантаження, примушуючи їх скорочуватися. Однак це зовсім не означає, що замість зарядки варто випити чашку кави, але спортсмени, які вживають напої з кофеїном одразу ж після тренування, ймовірно, отримуватимуть від нього позитивніший ефект.

Отож виходить, що ДНК людини – набагато пластичніша, ніж вважалося раніше, і може змінюватися в залежності від впливу окремих факторів навколишнього середовища для того, щоб надати організмові можливість якнайкраще пристосуватися до зовнішніх змін.

Джерело: http://www.fittrends.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.