У Британії збудують дім на воді Автор: lesya · Опубліковано: 16.03.2012 20:49 · Розділ: Нові технології

В графстві Бакінгемшир у Великобританії на березі Темзи незабаром з’явиться «плавучий» будинок. Проект компанії Baca Architects покликаний усунути загрозу затоплення будинків, розташованих у прибережних регіонах: під час повені такі будинки ставатимуть вільноплаваючими понтонами. За словами директора компанії Річарда Коутса, такий дім в разі повені зможе підніматися на висоту понад 2,5 метра.

Площа «водяного» помешкання складе 225 квадратних метрів, а збудують його на відстані десяти метрів від води.

«Специфіка обраної для будівництва місцевості дозволяла нам помістити дім на підвищення» - пояснив Коутс. «Однак тоді будинок був би відокремленим від саду на цілий поверх. А наш проект ідеально вирішує цю проблему».

Дім плаватиме, як поплавок
Дім плаватиме, як поплавок

Більшість часу нова будівля, прикріплена до спеціальної основи, твердо стоятиме на землі. Але в разі паводку будинок підніматиметься разом із водою та плаватиме на її поверхні на кшталт поплавка. А все завдяки наявності спеціального док-басейну, розташованого під будинком, який складається з підпірних стінок і фундаментної плити. Розливаючись, вода заповнить басейн та підніме понтонну підставу так, що дім спливе. Завдяки чотирьом стаціонарним палям будинок не попливе за течією.

Окрім того, нове творіння британських архітекторів вирізняється хорошою теплоізоляцією, низьким енергоспоживанням, засобами водо-та енергозбереження, великими вікнами. А засклена веранда з південного боку вікнами виходить прямо на річку. Садова ділянка біля дому стане природним індикатором паводка - піднімаючись, вода затоплюватиме одна за одною ступінчасті тераси, даючи можливість завчасно підготуватися до приходу води та, в разі необхідності, евакуюватися.

До речі, такі будинки – не новинка. Вони вже довели свою функціональність в Новому Орлеані та Нідерландах. Однак у Великобританії такий дім збудують вперше.

За підрахунками спеціалістів, будівництво плавучого будинку коштуватиме на 20-25% дорожче, ніж зведення звичайного помешкання, та, за твердженням фахівців компанії, це ціна, яку варто заплатити за власний спокій та безпеку.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.