Чим довше триває цивільний шлюб, тим більша імовірність розводів Автор: lesya · Опубліковано: 16.03.2012 18:18 · Розділ: Суспільство

Нещодавно група вчених із США провела спеціальне дослідження, в результаті якого з’ясувала, що спільне проживання пари до весілля – запорука зіпсованого сімейного життя. Так, американські психологи з Піттсбурзького університету виявили, що партнери, які одружилися навіть після кількох років спільного життя, розлучаються удвічі частіше, ніж ті, хто почав жити разом лише після весілля.

У дослідженні американських спеціалістів взяли участь 1,5 тисячі подружніх пар, які одружилися в період з 1964 по 1997 рік. В результаті аналізу даних виявилося, що серед розлучених пар майже 66% почали жити разом до офіційної реєстрації своїх взаємин. При цьому взаємини у їхніх сім'ях були набагато напруженішими, ніж у пар, які оселилися разом після весілля. Психологи пояснюють це явище наступним чином: не пов'язані шлюбними узами люди, які живуть сім'єю, звикають до думки, що їхній союз легко в будь-який момент розірвати. А укладений згодом офіційний шлюб рано чи пізно починає їх обтяжувати.

Цивільний шлюб - причина розводів (фото з сайту park.in.ua)
Цивільний шлюб - причина розводів (фото з сайту park.in.ua)

Отож у даному контексті керівник дослідження психолог Клер Даш спростовує поширене переконання, ніби перед весіллям варто спробувати пожити разом - для того, щоб краще пізнати один одного. Таке твердження не має під собою ніяких підстав, впевнений учений. І справді, за статисткою, спільне дошлюбне проживання міцності майбутнього союзу аж ніяк не сприяє. Скоріше, навпаки. Хоча, з іншого боку, психологи не виключають, що в цивільний шлюб частіше вступають люди, які не впевнені в тому, що хочуть прожити зі своїм обранцем все життя. Отож виходить, що успіх шлюбу залежить від сумісності партнерів, а не від характеру їхнього шлюбу.

За статистикою, останнім часом більше половини пар у США вирішують жити разом до вступу в шлюб. А якихось 30 років тому мешкали разом до весілля лише 10% американців.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.