Американські бездомні стануть точками доступу до Інтернету Автор: lesya · Опубліковано: 16.03.2012 16:08 · Розділ: Нові технології

Нещодавно американські вчені провели цікавий експеримент, в рамках якого бездомних людей використовували в якості мобільних точок доступу до Інтернету. Експеримент, однак, одразу ж зустрів критику з боку громадськості.

В рамках проведеного дослідження співробітники підрозділу Bartle Bogle Hegarty (BBH) в Остіні, США, видали тринадцятьом бездомним пристрої WiFi. Користувачі, заплативши $ 2, на 15 хвилин отримували доступ до мережі.

Однак більшість користувачів у своїх коментарях, залишених на сайті BBH, назвали проект щонайменше непристойним. Та були й такі, кому ідея сподобалася, особливо за можливість позитивної взаємодії бездомних та держави.

У відповідь на критику представники компанії заявили, що однією з цілей їхнього проекту була допомога бездомним людям. Адже кожному бездомному ті гроші, які він зароблятиме, одразу ж віддаватимуться. Ідею запозичили у бездомних продавців газет – та тепер, в століття смартфонів та комп’ютерних технологій, бездомні продаватимуть Інтернет.

В рамках проекту користувачі зможуть купувати доступ до Інтернету у бездомних, переводячи кошти на рахунок за допомогою системи Paypal.

У компанії впевнені, що вже найближчим часом ідея набуде поширення та застосовуватиметься у глобальніших масштабах.

Спеціалісти компанії запропонували громадськості прокоментувати ініціативу. Спершу респонденти схвалювали ідею, однак потім почали глузувати. Користувачів Інтернету обурювало те, що людина сьогодні буквально носить ярлик «hotspot» (в перекладі «гаряча точка») і її сприймають, як товар. Інші ж погодилися з твердженнями компанії, ніби вона намагається допомогти бездомним. І справді, окрім грошової винагороди, яку отримуватимуть бездомні, користувачі спілкуватимуться з ними, що з часом, ймовірно, допоможе змінити суспільне сприйняття бездомності.

До речі, японські бездомні теж зв’язані з Інтернетом, але трохи по-іншому. Так, у Японії бездомні люди дуже часто проводять ночі в інтернет-кафе лише для того, щоб не ночувати на вулицях. Більшість із них працює на роботі, однак заробленого не вистачає на оплату помешкання. За офіційними даними, у 2003 році в Японії налічувалося близько 25 тис. бездомних. Це менше, ніж у США, однак життя бездомних у Японії набагато нестерпніше через презирливе ставлення японців до тих, хто не має роботи і дому.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.