Голі велосипедисти проїхалися вулицями столиці Перу Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2012 18:28 · Розділ: Події у світі

10 березня декілька сотень голих велосипедистів проїхали 11 кілометрів вулицями столиці Перу Ліми. Таким дивним способом учасники акції вирішили висловити свій протест проти зневажливого ставлення водіїв до велосипедистів, а також протест стосовно дій уряду країни, який не підтримує велосипедний спорт.

Оголені повністю велосипедисти, хоча були й учасники в нижній білизні, з написами на тілі "Я люблю життя" та "Шануй мій велосипед" символізують незахищеність людини, яка подорожує цим видом транспорту. Деякі учасники акції були одягнені в костюми. Особливо з оголеної маси учасників акції виділялися голые знаменитости Бетмен і Людина-павук.

Голі велосипедисти в Перу
Голі велосипедисти в Перу

"Окремі водії вважають, що ми – це кузов автомобіля, думають, що ми одягнені у вбрання зі сталі, кидають на нас свої машини, викликаючи тим самим аварії, та ще й до всього не надаючи нам першої допомоги", - поскаржився один з організаторів акції, президент асоціації міських велосипедистів Cicloaxion Октавіо Сегарра (Octavio Zegarra). «Це наше тіло. У нас немає машини, яка б захищала нас. Будь ласка, поважайте нас", - додав на завершення Октавіо. В акції голих велосипедистів взяли участь як чоловіки, так і жінки.

До речі, така акція проводиться в Лімі вже не вперше. Цьогорічному велопробігу судилося стати сьомим в історії «голих велопробігів» у Перу. За одними даним, цього року в акції взяло участь близько двох сотень осіб, за іншими – на велосипедах проїхалося близько 500 активістів.

Повідомляється також, що така акція протесту щорічно проходить в багатьох країнах світу. Відома вона під назвою "The World Naked Bike Ride". Основна мета цих заходів - привернути увагу громадськості до проблеми підвищеної смертності на дорогах та посприяти популяризації використання велосипедів як транспортного засобу. На думку більшості учасників акції, масовий перехід з автомобілів на велосипед не лише суттєво знизить кількість жертв в ДТП, але й значно знизить рівень викидів вуглекислого газу в атмосферу, що допоможе уникнути глобального потепління. Та й користь для здоров’я від їзди на велосипеді очевидна. Вперше такі акції відбулися в Канаді та Іспанії ще в 2004 році.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу