Побудовано першу в світі плаваючу вітроелектростанцію Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.06.2009 15:36 · Розділ: Нові технології

Норвезька компанія StatoilHydro побудувала першу в світі повномасштабну плаваючу вітрову турбіну – Hywind, що обійшлася компанії в 71 мільйон доларів. Тепер гігантська башта встановлена на відстані 11 кілометрів від берега поблизу міста Кармей (Karmoy).

Слухи про цей винахід ходили ще в 2005-му, коли плаваючий промисловий вітряк існував лише у формі зображень. Пізніше ідею вітрової башти-поплавця перевірили на масштабних моделях, а нині перший екземпляр Hywind готується до запуску в роботу. Сталева труба цього вітрогенератора опускається під воду на глибину 100 метрів. А над водою вона підноситься на 65 м. Діаметр ротора складає 82,4 м, сама ж башта в підводній частині досягає 8,3 м, а на рівні ватерлінії - 6 м в поперечнику.

Фото взято з сайту membrana.ru
Фото взято з сайту membrana.ru

Для стабілізації конструкції та занурення на задану глибину в її нижній частині розміщений баласт (гравій та каміння). А дрейфувати башті перешкоджають три троси з якорями, закріпленими на дні (Hywind призначений для розміщення в морі на глибинах від 120 до 700 метрів). Крім того, для стабільної роботи в умовах сильного вітру вчені передбачили електронну систему управління лопатями турбіни.

Загальна водотоннажність плаваючої конструкції складає 5300 тон, з яких 138 т припадають власне на вітрогенератор. Потужність самого агрегату становить 2,3 мегавата. У липні норвежці протягнуть від установки до берега електричний кабель, а восени цього року систему введуть в експлуатацію.

StatoilHydro тестуватиме новинку протягом двох років, щоб виявити всі можливі "підводні камені" технології і спробувати удосконалити її. В майбутньому такі плаваючі вітряки зможуть скласти конкуренцію іншим джерелам енергії, вважають норвежці.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.