Знайдено найстарішу екранізацію твору Чарльза Діккенса Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2012 10:27 · Розділ: Кіно

Цими днями в Англії було знайдено раритетну кіноплівку, яка, як згодом виявилося, є найстарішою екранізацією твору Чарльза Діккенса, відомою кінематографу.

Так, у лютому 2012 року Брайоні Діксон, який займає посаду хранителя Британського інституту кіно (BFI), під час одного зі своїх чергувань цілком випадково натрапив на якусь стару плівку. Коли фільм переглянули експерти, з'ясувалося, що виявлена кінострічка – перша відома історії екранізація твору знаменитого британського письменника Чарльза Діккенса під назвою «Холодний дім».

Фільм, однак, отримав іншу назву - «Смерть бідного Джо». Його було виявлено в лютому цього року. Знайдена кінокартина датована березнем 1901 року. За словами фахівці, кіноплівка перебуває у відмінному стані. Спеціалістам також вдалося встановити, що фільм був знятий Джорджем Альбертом Смітом понад століття тому. Головну роль зіграла дружина режисера на ім’я Лора Бейлі. Як і було прийнято в ті часи, фільм триває всього декілька хвилин. Лічені епізоди відтворюють історію смерті маленького безпритульного хлопчика, який гине від холоду та голоду прямо на снігу. Вважається, що «Смерть бідного Джо» є однією з перших робіт режисера з Брайтона Дж. А. Сміта. Саме ця версія, впевнені фахівці, й підтверджується появою у фільмі дружини режисера.

Сміт був одружений з актрисою Лорою Бейлі, яка тоді знімалася в багатьох фільмах. Ось і в цій екранізації твору Діккенса вона зіграла роль молодого хлопчика Джо.

До речі, цього року у Великобританії відзначатимуть 200-річчя з дня народження Чарльза Діккенса. З цієї нагоди в березні в Британському інституті кіно відбудуться покази фільмів, знятих за творами письменника. Виявлену нещодавно картину - «Смерть бідного Джо» - також покажуть в рамках цих кінопоказів.

«Це чудово, що вдалося відкрити такий рідкісний і унікальний фільм», - зізнається Бріоні Діксон. «Він надзвичайно цінний і знаходиться у відмінному стані. Ця знахідка стала глазур'ю на торті нинішніх святкувань ювілею Діккенса».

За твердженням фахівців, до цього часу найстарішим фільмом, знятим за мотивами творчості Діккенса, вважалася картина «Різдвяна пісня», створена в листопаді 1901 року.

Джерело: http://diver-sant.ru/ http://www.km.ru/

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.