5 несподіваних місць, де добре живеться жінкам Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2012 08:04 · Розділ: Суспільство

За твердженням співробітників Foreign Policy, коли йде мова про країни, в яких жінкам живеться найкраще, в пам’яті зазвичай зринають країни Північної Європи. Однак у рейтингу рівноправності статей у 135 країнах світу станом на 2011 рік є декілька несподіваних лідерів. Рейтинг складався спеціалістами Всесвітнього економічного форуму (WEF). Ось п'ять таких лідерів.

Філіпіни. Філіппіни не лише зайняли восьму сходинку рейтингу WEF в цілому, але й очолили список з точки зору "доступності освіти" та "охорони здоров'я і виживання". Більше того, на цьому тижні сенат цієї держави прийняв законопроект, спрямований проти гендерної дискримінації на робочому місці.

Жінок люблять на Філліпінах (фото з сайту bezbrehni.com)
Жінок люблять на Філліпінах (фото з сайту bezbrehni.com)

Іспанія. Колишній прем'єр-міністр Іспанії, яка опинилася на 12-у місці списку, на ім’я Хосе Луїс Родрігес Сапатеро, який був при владі з 2004 по 2011 рік, гордо проголосив себе феміністом, зробивши боротьбу за права жінок одним із пріоритетів уряду. На початку другого терміну перебування при владі у 2008 році до складу кабінету міністрів Іспанії входило дев'ять жінок та лише вісім чоловіків.

ПАР і Лесото. Південно-Африканська Республіка і Лесото стали двома єдиними південноафриканськими державами, які потрапили до двадцятки лідерів. У парламенті першої - 45% жінок, а дві представниці ПАР увійшли до списку Forbes.

Лесото з точки зору рівності статей зайняла вищу позицію, ніж ПАР, тут немає ніяких відмінностей між чоловіками і жінками в сфері освіти та охорони здоров'я. Однак середня тривалість життя в Лесото складає всього 47 років.

Латвія. У 2010 році у Латвії жінки становили 71% всіх випускників університетів, 50% суддів Верховного суду, 45% працівників НДІ. Більше того, Вайра Віке-Фрейберга стала першою жінкою-президентом країни.

Куба. Куба, як не дивно, зайняла 20-е місце в рейтингу - найвище серед країн Латинської Америки та Карибського регіону. А все тому, що тут багато жінок у професійно-технічній сфері (60%), в парламенті (43%) та в сфері освіти.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.