Працюєте в нічну зміну? - Допоможе блакитний Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2012 23:43 · Розділ: Авто-мото

Блакитний колір традиційно пов’язують з креативністю та творчими процесами, часто рекомендуючи його для кабінетів та навчальних аудиторій. Однак цей колір має безліч відтінків і безліч значень. Так, блакитний – це символ чистоти, врівноваженості, розуму та ніжності, іноді він викликає лінь і апатію.

Блакить (фото з credo.cc)
Блакить (фото з credo.cc)

Сприйняття кольору часто зумовлене ментальністю того чи іншого народу. Так, приміром, у Китаї блакитний є одним із траурних кольорів. В Індії блакитна барва символізує правдивість, у Бразилії – печаль.

Блакитний колір також означає відчуженість, щирість, байдужість, він нерозривно пов'язаний з інтелектом, замкнутістю і тактовністю в спілкуванні. Це колір роздумів і споглядання.

Однак все це – речі загальновідомі. І лише нещодавно вчені з’ясували ще один цікавий факт про блакитну барву: виявляється, блакитне освітлення може стати в пригоді людям, які повинні зберігати бадьорість під час нічних чергувань.

Учасники дослідження, проведеного фахівцями, близько шести годин нічного часу проводили при блакитному освітленні, інші – при зеленому. В результаті з’ясувалося, що перші зберігали кращу реакцію і почували себе більш бадьорими, ніж ті, хто проводив час при зеленому освітленні.

В результаті досліджень, проведених останніми роками, вчені добре вивчили вплив світла на сон. І виявилося, що рецептори, які сприймають світло, не мають нічого спільного із зором. Так, світлові рецептори працюють навіть у сліпих людей. І саме вони допомагають відрізняти день від ночі та налаштовувати внутрішній годинник організму.

В рамках експерименту вчені відтворили умови, в яких живуть люди, які працюють в нічні зміни: добровольці спали з десятої ранку до шостої вечора і не спали зовсім вночі. В нічний період, як уже зазначалося, частина добровольців перебувала в кімнаті із зеленим освітленням, частина - з блакитним.

Ті, хто провів ніч у кімнаті з блакитним освітленням, були набагато менше сонливими та продемонстрували кращі результати при виконанні тестів на реакцію.

Вчені припускають, що блакитне світло, яке має коротші хвилі у порівнянні з зеленим, сприймається не лише зоровими, але й світловими рецепторами, надаючи організмові хибне відчуття «дня».

Бензогенераторы в самаре помогут решить вопрос с отсутствием электричества. Большой выбор генераторов. Вы сможете подобрать любой, как для домашнего использования, так и для строительных работ.

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.