Volvo представила першу в світі подушку безпеки для пішохода Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2012 21:32 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно компанія Volvo представила першу в світі подушку безпеки, призначену для захисту не водіїв, а пішоходів. За словами фахівців компанії, це лише одна з багатьох інтелектуальних функцій безпеки, представлених в останній моделі компактного авто Volvo V40.

Розроблена подушка безпеки здатна надуватися на одну третину лобового скла та піднімати задню частину автомобільного капота одразу ж після того, як бампер фіксує зіткнення з людиною. За словами фахівців, така технологія може суттєво скоротити кількість летальних випадків на дорогах внаслідок ДТП.

Втім спеціалісти Volvo сприймають подушки безпеки для пішоходів тільки в якості останнього захисту від поранення чи вбивства. Окрім того, автомобіль обладнаний функцією «виявлення пішоходів»: спеціальні пристрої попереджатимуть водія гучним шумом та миготливим світлом в разі його наближення до людини. І навіть якщо водій не встигає вчасно зреагувати на попередження, автомобіль може автоматично натиснути на гальма.

Система працює завдяки використанню радара для виявлення пішоходів. Пристрій знаходиться в передній частині автомобіля та прораховує ймовірність зіткнення автомобіля та людини. Система може також зупинити автомобіль, виявивши, що рух у відповідному напрямку може спричинити аварію. Словом, при швидкості до 35 км на годину система може уникнути катастрофи без участі водія.

І хоча поки що автомобіль Volvo не конкурує з інтелектом самостійного водіння автомобіля Google, однак чекати цього, очевидно, залишилося недовго. Так, сьогодні спеціалісти компанії активно працюють над удосконаленням інтелектуальних систем, здатних зробити процес водіння приємнішим та менш небезпечним.

У Volvo подбали про пішоходів (фото взято з сайту novostiua.net)
У Volvo подбали про пішоходів (фото взято з сайту novostiua.net)

«Розроблювані нами системи інтелектуальної безпеки призначені для того, щоб зробити водіння приємнішим та безпечнішим», - пояснив спеціаліст компанії Броберг. «Вони повинні попереджати загрозу. А в разі необхідності вони також можуть втрутитися в процес водіння, обов'язково активізовуючись в критичних ситуаціях».

Новий автомобіль Volvo оснащений також системою оповіщення, яка контролює водія. Вона використовує камери і датчики для вимірювання того, наскільки добре автомобіль їде між дорожньою розміткою. І якщо стиль водіння видається системі небезпечним, автомобіль попереджає втомленого водія звуковим сигналом та світловим індикатором у вигляді чашки кави – мовляв, варто перепочити. Новий автомобіль компанії оснащений також спеціальною системою допомоги при парковці.

Джерело: http://news2.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.