Матріархат по-китайськи Автор: lesya · Опубліковано: 08.03.2012 11:15 · Розділ: Культура

Якби світом правили жінки, то війни би назавжди припинилися. Чи це так, чи не так, невідомо. Однак у Китаї є плем'я мосуо, яке ось уже дві тисячі років живе за принципами матріархату, - і горя не знає…

Поселення мосуо, відоме також під назвою Царство Дочок, знаходиться в північній частині провінції Юньнань, на березі озера Лугу та біля підніжжя Гімалаїв. Кількість мешканців цього поселення становить 40 000 осіб. Плем’я сповідує тибетський буддизм і має свою власну мову, основною особливістю якої є відсутність слів, що позначають поняття "батько" і "чоловік".

Всіма аспектами існування племені тут керують виключно жінки. Власність переховається у спадок від матері до дочки, а до синів ставляться просто як до мешканців будинку. І навіть коли хлопчики виростають та заводять власних дітей, вони продовжують жити в домах своїх матерів, тоді як їхні діти залишаються в домах дружин та їхніх сімей.

Причина тому – той факт, що плем’я мосуо не визнає шлюбу.

Закохані пари вступають тут у так званий "гостьовий шлюб", який ні до чого не зобов'язує та використовується для продовження роду і для задоволення фізіологічних потреб, звісно. Вночі чоловік таємно приходить на побачення до своєї дівчини в її дім, а зранку непомітно його покидає.

Плем'я мосуо
Плем'я мосуо


"У нас люди не вірять в шлюб, - розповіла місцева дівчина на ім’я Чацо. - Пари не мають ніякого спільного майна і працюють кожен окремо, проводячи разом тільки ночі. У нас прийнято мирно розлучатися, якщо двоє більше не кохають одне одного. І для чого тоді потрібні одруження та шлюбні контракти"

Звичайно, на перший погляд все це може здатися диким і примітивним, однак матріархальний уклад життя має низку незаперечних переваг. Так, мосуо не знають, що таке проблеми насильства, проституції, безбатченків, болісних розставань, розділу майна та питання опіки над дітьми. Більше того, Царство Дочок є одним з небагатьох місць на Землі, де народження дівчинки є для всіх справжнім святом. Щасливі тут справді всі. І не лише жінки, а й чоловіки.

Зауважимо також, що всі спроби китайського уряду змінити спосіб життя племені не увінчалися успіхом. Більше того, інтерес ЗМІ до народу мосуо з "культурою вільного кохання" привабив сюди сотні тисяч туристів, які щороку навідуються в Царство Дочок, бажаючи побачити все на власні очі.

Джерело: http://drunov.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?