Японський винахідник створив струни з павутини Автор: lesya · Опубліковано: 08.03.2012 00:15 · Розділ: Музика

Цими днями один японський дослідник представив свій новий винахід: струни для скрипки, сплетені з павутинного шовку. Вони, за словами критиків, вирізняються набагато м'якшим та глибшим звучанням у порівнянні зі звичайними аналогами, які виготовляються зі сталі чи тваринних жил.

За даними наукового журналу Physical Review Letters, такі властивості струн зумовлені насамперед тісним сплетінням волокон, які практично не мають проміжків.

Струни виготовлені з павутинного шовку
Струни виготовлені з павутинного шовку

Винахідник шовкових струн, співробітник медичного університету Нара Шігеєши Осакі давно цікавився механічними властивостями павутинного шовку. Він протягом тривалого часу займався вивченням фізичної природи павутинних волокон, вимірюючи їхню міцність та інші властивості. Більше того, вченому вдалося удосконалити метод отримання куди більшої кількості павутинних волокон від павуків, яких розводять в неволі. А згодом він вирішив знайти ще одне застосування цьому матеріалу.

Для отримання волокон Осакі використовував павутини 300 самок павуків виду Nephila maculate – вони відомі складною архітектурою сплетеної ними павутини.

Виготовляючи струну для скрипки, дослідник сплітав з 3 - 5 тисяч окремих волокон ниті з волокнами, орієнтованими в одному напрямку. З таких жил, які запліталися в протилежному напрямку, згодом виготовляли струни.

Далі Осакі вирішив випробувати свій винахід на міцність, адже скрипалі терпіти не можуть, коли струни на музичному інструменті рвуться.

Павутинні струни виявилися не такими міцними, як традиційні жильні струни, виготовлені з кишок тварин, які, однак, використовуються рідко, але міцнішими, ніж нейлонові струни з алюмінієвим напиленням.

В результаті проведеного спеціально дослідження виявилося, що павутинні струни в розрізі мають абсолютно круглий профіль, який складається з волокон, що прийняли різноманітні форми, однак при цьому тісно сплітаються між собою, не залишаючи проміжків.

За словами винахідника, саме ця властивість павутинних струн робить їх міцними та забезпечує унікальні акустичні якості.

"За твердженням кількох професійних скрипалів, павутинні струни створюють унікальний тембр", - розповів дослідник.

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу