Венера Медичі була блондинкою і носила сережки Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2012 15:49 · Розділ: Культура

Проведений нещодавно фахівцями Університету Модени та Реджо-Емілії у співробітництві зі спеціалістами галереї Уфіцці (Італія) хімічний аналіз знаменитої статуї Венери Медичі доводить, що статуя оголеної богині Афродіти, виліплена близько двох тисячоліть тому, нагадувала жінку не лише своїми чуттєвими формами. Так, скульптор у своєму прагненні до максимального реалізму нафарбував губи Венери червоною фарбою, а волоссю надав золотистого відтінку. Окрім того, нещодавно вченим вдалося виявити на мочках вух статуї крихітні отвори. Отож виходить, що Венера носила сережки.

Скульптура Венери Медичі є однією з найбільш копійованих скульптур усіх часів. Вона є копією грецької бронзової статуї. Де і як її виявили - невідомо. Перша згадка про статую датована 1638 роком – її було виявлено на віллі Медичі в Римі. У 1677 році її відправили до Флоренції, де помістили у спеціальну восьмикутну «Трибуну» з червоними стінами, розташовану в галереї Уффіці, разом з іншими шедеврами античності. Венері Медичі судилося стати перлиною так званого гран-туру - подорожі по Європі, яка вважалася обов’язковою для золотої молоді XVIII століття.

Статуя вже тоді була ідеалом жіночої краси та чи не найеротичнішим творінням античності. Так, цінителі краси та витонченості жіночого тіла всіляко возвеличували майстерно виліплені сідниці Венери. Захоплення викликала й цнотливість, з якою богиня невимушено прикрила найінтимніші частини свого тіла. Скоріше за все, саме цей жест і зробив її перси та лоно ще популярнішими і бажанішими.

Статуя Венери приковувала погляди
Статуя Венери приковувала погляди


До речі, саме гран-туристи стали емоційним центром картини німецького художника Йоганна Цоффані «Трибуна Уффіці», написаної в 1772. На ній зображено четверо британців, які, згрупувавшись позаду статуї, милуються видом знизу, а ще один сміливець для ретельнішого вивчення цього творіння прихопив із собою монокль.

«Уявіть собі щось в тисячу разів краще, ніж найкрасивіший предмет, який ви коли-небудь бачили, в тисячу разів зворушливіше, ніж все те, що вас зворушувало, в тисячу разів чарівніше, ніж все, чим ви були зачаровані, - такою є Венера Медичі», - такі враження від статуї висловив один гран-турист у 1785 році.

До речі, у документах вісімнадцятого століття часом траплялися згадки про золотисті коси Венери. Однак статуя Венери зазнала змін після невмілої реставрації, зробленої після її повернення з Парижа у 1815 році. Нагадаємо, що в 1803-му Наполеон захопив це творіння античності в полон. Після проведеної чистки зникло не лише золотисте волосся, але й «губна помада» разом з дірочками в мочках вух.

Джерело: http://culture.compulenta.ru/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?