Аномальне зближення Землі та Місяця "вбило" "Титанік" Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2012 10:52 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені з’ясували істинну причину загибелі «Титаніка». Виявляється, аномально близьке розташування Землі та Місяця в грудні 1912 року зумовило значне підвищення рівня Світового океану. В результаті цього значна кількість айсбергів, які раніше сиділи на мілині, вирушили у вільне плавання. Власне, один із таких айсбергів і трапився на шляху "Титаніка".

Вчені Дональд Олсон (Donald Olson) та Рассел Дешерієв (Russell Doescher) з Університету штату Техас в місті Остін та редактор журналу Sky & Telescope Роджер Сінотт (Roger Sinott) висунули цікаву гіпотезу, згідно з якою саме зближення Місяця з Землею стало причиною появи значної кількості айсбергів у водах Північної Атлантики, де в квітні 1912 року затонув лайнер "Титанік". За офіційними даними, катастрофа забрала життя у понад 1400 осіб.

Місяць дозволив плавати айсбергам (фото з vse-tovary-tyt.ru)
Місяць дозволив плавати айсбергам (фото з vse-tovary-tyt.ru)

Нагадаємо також, що "Титанік" на момент свого створення був найбільшим у світі пасажирським лайнером. 14 квітня 1912 року він зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані та через дві з половиною години затонув. З 2208 осіб, які знаходилися на борту лайнера, врятувати вдалося лише 706.

Вчені дослідили, що 4 січня 1912 відбулося аномальне зближення Місяця та Землі. Цю подію можна назвати одним з рідкісних та унікальних космічних феноменів в історії існування нашої планети. За словами спеціалістів, Місяць, Сонце та Земля були розташовані таким чином, що гравітаційний вплив Місяця дуже посилювався. Так, приміром, 3 січня 1912 Земля наблизилася на максимально можливу відстань до Сонця, увійшовши до так званого перигелію. Наступного дня вже Місяць максимально наблизився до нашої планети, опинившись при цьому в такій точці, що його гравітаційний вплив на Землю підсилювався Сонцем.

"Того дня Місяць зблизився з Землею на таку відстань, якої не фіксували в попередні 1,4 тисячі років, і така конфігурація небесних тіл максимально посилила приливні властивості Місяця, за допомогою яких він і керує земними океанами. Ви тільки подумайте - повний місяць міг бути в будь-який інший день та час цього місяця. Так само, як і перигей. Ви тільки уявіть собі, скільки хвилин в одному місяці!", - пояснює Олсон.

Все це в сукупності призвело до значного підвищення рівня моря. В результаті айсберги, які «застрягли» на мілководді неподалік берегів півострова Лабрадор та острова Ньюфаундленд, втративши можливість рухатися, вирушили в трагічне плавання на зустріч з "Титаніком".

Джерело: http://www.infox.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.