У Британії можна взяти бабусю напрокат Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2012 08:33 · Розділ: Суспільство

Цими днями член британського уряду лорд Фрейд представив програму соціальної допомоги підліткам, у якій візьмуть участь пенсіонери-волонтери. Ініціатива передбачає надання тінейджерам, у яких немає дідусів і бабусь, можливості поспілкуватися з навченими життєвим досвідом людьми.

Ця оригінальна ідея належить лордові Фрейду, помічнику держсекретаря британського уряду, який відповідає за реформу соціального сектора. До речі, ще до призначення на нову посаду, лорд вклав у програму близько 200 000 фунтів стерлінгів - і це з власної кишені.

Ідея зародилася в голові лорда після роздумів про власного діда: "Наші стосунки з дідом були найважливішими в моєму вихованні, не рахуючи взаємин з батьками. І я вирішив дізнатися, наскільки цей досвід універсальний та чи доцільно його застосовувати в ситуаціях з важкими підлітками".

Бабусі допоможуть підліткам
Бабусі допоможуть підліткам

Передбачається, що літні британці даватимуть поради підліткам стосовно питань працевлаштування, стосунків з батьками та друзями та в навчанні. За словами однієї з волонтерів, пенсіонерки Сари, вона щиро сподівається, що взаємини з дорученим їй підлітком на ім'я Джо будуть цікаві їм обом.

За словами Сари, підлітки знаходяться на самому початку самостійного життя, отож перед ними стоїть величезна кількість запитань і відкривається маса можливостей. "Цей момент – це момент самовизначення, пошуку самого себе. І мені він цікавий, - говорить жінка. - Наскільки я розумію, моя роль - це бути хорошим слухачем і, по можливості, поділитися з Джо тим, чого мене навчило життя".

Волонтерів - чоловіків і жінок, яким за 50, - спершу відбирають керівники програми. Далі вони проходять спеціальний тренінг по роботі з підлітками віком від 14 до 19 років.

Сьогодні таких спеціально навчених літніх людей налічується 18 осіб, однак організатори проекту сподіваються, що протягом найближчих трьох років їхня кількість зросте до 60. Кожному дідусеві чи бабусі психологи підбирають відповідного підлітка. Вони зустрічаються зі своїми підопічними віч-на-віч щонайменше раз на тиждень. Кожна така зустріч триває близько трьох годин. Пенсіонерка Сара зустрілася з Джо вже двічі.

Щоправда, на запитання про те, чи готовий він поділитися з Сарою тим, про що з батьками і друзями говорити соромиться, Джо відповів, що ні. Принаймні поки що.

Джерело: http://gazetasng.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.