Чоловіки ненавидять клоунів Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2012 22:45 · Розділ: Психологія

За твердженням психологів, почуття гумору зародилося з чоловічої агресивності, яка, у свою чергу, розвивається у чоловіків завдяки гормону тестостерону. Так, професор Сем Шустер з Університету Ньюкасла (Британія) вирішив проаналізувати особливості почуття гумору в чоловіків та жінок, дізнавшись, як воно взагалі змінюється з віком. Вчений в дослідженні використав досить оригінальний підхід до цієї проблеми. З’ясувавши, що одноколісний велосипед у більшості людей асоціюється з клоунами, він вирішив опитати моноциклістів і дізнатись, як сприймають їх глядачі.

В дослідженні взяло участь кілька десятків різностатевих моноциклістів з різних країн світу у віці від 15 до 69 років. В результаті проведеного дослідження вченому вдалося виявити декілька закономірностей в поведінці людей, які спостерігають за людиною на моноциклі.

Жінки, незалежно від віку та соціального становища, коментують видовище доброзичливо. Діти, побачивши одноколісний велосипед, демонструють непідробний інтерес, що цілком зрозуміло. А ось з чоловіками ситуація дещо інша: тут спостерігається певна проблема. Так, у хлопчиків невинний дитячий інтерес стосовно подій стає агресивнішим, вони починають насміхатися та намагаються образити моноцикліста, і далеко не завжди лише словом. Дорослі чоловіки ведуть себе пристойніше, і агресія в них приймає форму жартів.

На моноциклі варто кататися подалі від чоловіків
На моноциклі варто кататися подалі від чоловіків

Така агресивна реакція хлопчиків зумовлена роботою чоловічих статевих гормонів, а гумор є формою агресії, яка не може вийти назовні. Отож, твердить вчений, чоловіки і справді ненавидять клоунів.

Є й інші теорії, які пов’язують гумор з агресією. Так, приміром, найбезпосередніший сміх пов'язаний з лоскотом, і професор Шустер підкреслює, що з нейрофізіологічної точки зору лоскіт і є больовим відчуттям. А причину болю, зрозуміло, можна усунути нападом – от вам і агресія. Більше того, на агресивне походження гумору вказує й те, що коли з'ясувати відносини безпосередньо можливості нема, люди намагаються символічно здолати ворога, висміявши його.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу