У 2050 весь світ зупиниться в пробці Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2012 20:39 · Розділ: Авто-мото

Світ зупиниться у пробці (фото з сайту auto.oboz.ua)
Світ зупиниться у пробці (фото з сайту auto.oboz.ua)

За твердженням фахівців, вже до 2050 року автомобілів на нашій планеті буде не менше 5 мільярдів, а це так чи інакше призведе до транспортного колапсу планетарного масштабу. Тому над цією проблемою необхідно активно працювати вже зараз. Таке припущення прозвучало з уст голови ради директорів компанії Ford Білла Форда в рамках виступу на виставці Mobile World Congress. Він висунув власну теорію боротьби з пробками - за допомогою «плану мобільності».

Згідно з проектом, електронні системи автомобіля слід нерозривно пов’язати з мобільними гаджетами, що дасть можливість організувати мережу, яка дозволить успішно керувати транспортними потоками в глобальних масштабах. І першим кроком на шляху до створення цієї системи, за словами Форда, може стати розвиток технології vehicle-to-vehicle, завдяки якій автомобілі можуть «бачити» один одного, що дозволяє уникнути зіткнення. Зрозуміло, що таке обладнання повинне бути уніфікованим у всіх марок.

Далі, завдяки роботі електронних помічників, у водіїв з’явиться можливість шукати місця на парковках, дізнаватися про пробки та аварії, які трапилися на маршруті проходження, і, нарешті, передавати керування автомобілем під контроль автопілота.

Зазначимо також, що на сьогоднішній день над вирішенням проблеми пробок активно працюють спеціалісти багатьох компаній. Так, приміром, фахівці Google активно працюють над удосконаленням безпілотного автомобіля, а в компанії BMW створили інвестиційний фонд, який фінансує різноманітні проекти автомобільної комунікації.

Автомобіль-невидимка (фото з сайту tsn.ua)
Автомобіль-невидимка (фото з сайту tsn.ua)

І якщо спеціалісти одних компаній замислюються над тим, як би допомогти людству на глобальному рівні, фахівці інших витрачають дорогоцінний час та гроші часом на зовсім безглузді винаходи. Так, приміром, недавно компанія Mercedes представила світові дивовижний автомобіль-невидимку.

Для отримання ефекту "невидимки", розробники з боку водія помістили на автомобіль світлодіоди. Таким чином один бік авто став своєрідним LED-дисплеєм. Отож людина, яка дивиться на машину, бачить крізь кузов і салон. А все завдяки оптичній ілюзії: дзеркальна камера, встановлена з протилежного боку автомобіля, знімає все, що потрапляє в її ширококутний об'єктив, в реальному часі передаючи зображення на екран.

За словами розробників, "невидимі" авто майже не впливають на екологічний стан навколишнього середовища. Повідомляється, що такі автомобілі з'являться на вулицях міст не раніше 2015 року.

Джерело: http://subcar.org/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.