В Ізраїлі двох лесбіянок визнано матерями однієї дитини Автор: lesya · Опубліковано: 06.03.2012 13:09 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями ізраїльські адвокати одержали «велику перемогу»: суд у справах сім'ї в Рамат-Гані напередодні визнав законними матерями дитини одну лесбійську пару. Однак не все так просто: для цього знадобилося трохи часу. Але все по-порядку.

Закохані лесбіянки, вирішивши завести спільну дитину, протягом довгих шести років з дозволу МОЗ проходили процедуру ЕКО. Процедура дещо відрізнялася від звичайної: яйцеклітину однієї жінки запліднили спермою анонімного донора, пересадивши її в матку іншої.

Однак виносити дитину не вдавалося, і лише у 2007 році зусилля і жінок, і лікарів увінчалися успіхом - на світ з'явився здоровий хлопчик. Здавалося б, на цьому все: матерями дитини є дві жінки одночасно, однак випробування лесбіянок на цьому не закінчилися – співробітники МВС відмовилися визнати права на дитину жінки-донора яйцеклітини, запропонувавши їй стати батьком-опікуном.

Однак одностатеве подружжя відмовилося від такого несправедливого, на їхню думку, вирішення проблеми, продовживши добиватися повноцінних прав на дитину для обох партнерів.

В ізраїльського хлопчика дві мами (фото з сайту kino.oboz.ua)
В ізраїльського хлопчика дві мами (фото з сайту kino.oboz.ua)

Натомість співробітники МВС заявили про неможливість визнати двох жінок одночасно матерями однієї й тієї ж дитини, наголосивши на тому, що ці умови були відомі жінці-донору ще до початку медичних процедур із запліднення.

Однак співробітників МВС чекала несподіванка: суддя Алізе Міллер не погодилася з таким підходом, піддавши критиці позицію працівників міліції. Вона зауважила, що жінка-донор і дитина, яка з’явилася на світ з її яйцеклітини, є біологічними родичами і мають "одну плоть та одну кров". Отож суд не має підстав не визнати позивальницю матір'ю - у відповідності зі звичайною логікою та здоровим глуздом.

Адвокат лесбіянок назвав цей вердикт "великою перемогою ізраїльського суду" та "судовим прецедентом світового рівня".

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу