Фізикам вдалося зрозуміти, як рухаються змії Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.06.2009 13:49 · Розділ: Природа

Вважається, що змія повзе за рахунок власного хвилеподібного руху. Інші дослідження показали, що змії часто відштовхуються від предметів, які їм зустрічаються на шляху (камені, гілля, невеликі горбки на поверхні землі). Крім того вони здатні перерозподіляти вагу тіла в залежності від того, які частини труться сильніше, що частково сповільнює їх рух.

Про те, як їм вдається пересуватися по досить гладких поверхнях (пісок, асфальт), було відомо дуже мало. Вчені також давно знають, що змії легше пересуваються вперед, ніж назад, але ніхто ніколи не намагався визначити, чи здатні вони переміщатися вбік. А Девід Ху та його колеги вирішили це перевірити. Фізики мали намір визначити, чи є у зміїної луски бічне тертя.

Для цього вони спустили по похилій поверхні десяток королівських змій Кемпбела: спочатку вперед головою, потім хвостом, а потім боком. У першій частині достатньо простого експерименту змії ковзали по грубій тканині, в другій — по менш шорсткому картону.

І, якщо на гладкій поверхні змії рухалися однаково практично у всіх напрямках, то тканина більше всього «гальмувала» бічний рух (тобто найбільшим було саме бічне тертя).

Порівнявши співвідношення інерційних сил та сил тертя, американці прийшли до висновку, що змії при русі значно більше покладаються на тертя, яке забезпечує луска, ніж на інерційні сили.

Джерело newsru.co.il


Інші новини розділу