SpeechJammer - пристрій, який змусить замовкнути навіть найбалакучіших Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2012 21:48 · Розділ: Нові технології

Нещодавно спеціально для тих людей, які на дух не переносять балакучих, японські дослідники розробили портативний пристрій, який може ефективно та безболісно заглушити мову та інші звуки, які видає людина. І що найголовніше – все це з відстані 30 метрів. Для того, щоб закрити рот надокучливому співбесіднику, вистачить навести пристрій SpeechJammer на людину та натиснути на "спусковий гачок". Пристрій SpeechJammer працює на основі принципів, аналогічних тим, які використовуються в системі активного шумопоглинання, яку часто встановлюють в музеях, читальних залах бібліотек чи в інших громадських місцях.

Творцями пристрою SpeechJammer є Кезутек Куріхара (Kazutaka Kurihara) з Національного інституту AIST (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology) та Коджі Тсукада (Koji Tsukada) з університету Оханоміцу (Ochanomizu University).

Пристрій відбиватиме звуки на зразок дзеркала
Пристрій відбиватиме звуки на зразок дзеркала

За словами розробників, пристрій здатен сприймати небажану мову та звуки за допомогою мікрофона з вузькою діаграмою спрямованості. Спеціальна комп'ютерна система із затримкою всього в 0.2 секунди передає прийняті звуки назад за допомогою керованого гучномовця, при цьому сила відтворюваного звуку обчислюється за допомогою спеціального лазерного далекоміра. І оскільки людський мозок влаштований так, що під час розмови він потребує моментального зворотного зв'язку, людина, яка сприймає власну мову з невеликим запізненням, починає запинатися, втрачаючи можливість продовжувати мовлення.

"Нам доводиться жити в час, коли спілкування та інші види комунікації є дуже важливими засобами у справі врегулювання різних конфліктів" - розповіли Куріхара і Тсукада. - "Однак дуже часто трапляються ситуації, коли занадто емоційні і водночас негативні аспекти мови людей стають нездоланним бар'єром на шляху до мирного вирішення конфлікту, часом навіть посилюючи ту чи іншу конфліктну ситуацію". І справді, іноді краще мовчати, ніж говорити.

Наостанок додамо, що пристрій SpeechJammer може виявитися вельми корисним в деяких ситуаціях. Але він, зрозуміло, має й певні недоліки: пристрій досить громіздкий, і зовнішнім виглядом нагадує мутований ручний бластер із "Зоряних воєн". Отож, якщо ви маєте намір скористатися таким пристроєм, то вам треба перебувати на безпечній відстані від людини, якій ви плануєте закрити рот за допомогою такої високотехнологічної штучки.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.