Інтернет допоможе втомленим Автор: lesya · Опубліковано: 05.03.2012 19:35 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно групі голландських вчених вдалося встановити, що терапія при синдромі хронічної втоми, яка базується на спілкуванні в Інтернеті, є набагато ефективнішою у порівнянні з традиційними методами лікування цього відносно нового захворювання. Результати проведеного нещодавно дослідження опубліковано на сторінках журналу The Lancet.

Вчені виявили, що у 63% тих осіб, які проходили курс лікування онлайн, сили відновилися. Цей показник майже у 8 разів вищий, ніж за умов стандартної терапії. До речі, вченим до цих пір так і не вдалося з’ясувати причин синдрому хронічної втоми. Однак останнім часом фахівці зрозуміли, що в окремих випадках цього захворювання когнітивно-поведінкова терапія може давати позитивний результат. Однак навіть за умов, що така терапія є ефективною, вчені стикаються з новою проблемою - браком лікарів у деяких регіонах.

Інтернет-спілкування рятує від втоми
Інтернет-спілкування рятує від втоми

В рамках дослідження, організованого в університетському медичному центрі (University Medical Centre) в Утрехті, вчені розглядали ефективність програми для веб-психотерапії під назвою Fitnet. Ця програма намагається відтворити особисте спілкування з психотерапевтом за допомогою електронної пошти. В дослідженні вчених взяло участь 135 підлітків, у яких лікарі констатували наявність синдрому хронічної втоми. Половина учасників експерименту пройшла стандартний курс лікування, який передбачає групову або індивідуальну психотерапію та лікувальну фізкультуру. Решта підлітків проходили курс лікування за допомогою програми Fitnet.

Півроку по тому вчені підсумували результати лікування: у 85% підлітків, які співпрацювали з Fitnet, не було сильної втоми. Натомість у групі, яка отримувала стандартне лікування, цей показник становив 27%. Разом з цим, 75% підлітків з групи Fitnet змогли відвідувати школу в звичайному режимі і лише 16% з групи зі стандартною терапією.

Професор Пітер Уайт (Peter White) з Лондонської школи медицини (London School Medicine), Великобританія, вирішив прокоментувати результати дослідження, заявивши, що слід привітати голландських вчених з проведеним експериментом: «Вони ще раз довели, що інтернет-терапія є ефективним засобом при лікуванні такого типу захворювань». Однак вчені поки що не впевнені, що такі високі результати спостерігатимуться і серед дорослих пацієнтів.

А перед цим було доведено, що в боротьбі з синдромом хронічної втоми може допомогти темний шоколад. Так, пацієнти, які вживали шоколад з високим вмістом какао, відчували набагато меншу втому, ніж ті, хто вживав білий шоколад, перефарбований у коричневий колір.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.