Ватикан розкриває свої похмурі таємниці Автор: lesya · Опубліковано: 02.03.2012 11:17 · Розділ: Події у світі

Цими днями Ватикан вирішив розкрити світові свої похмурі таємниці. Так, в італійському Римі нещодавно відкрилася виставка унікальних старовинних документів Ватикану. Експозиція включає в себе близько сотні безцінних паперів зі знаменитого таємного папського архіву, у яких увіковічено більше 15 століть європейської та світової історії. Зокрема, за даними "Вести.ру", на виставці будуть представлені манускрипти з найгучніших процесів інквізиції, документи часів хрестових походів, а також рукописи великих учених та мислителів.

Виставку рукописів, які ніколи раніше не покидали Ватикан, було організовано з нагоди ювілею секретного архіву, який незабаром відзначатиме своє 400-річчя. До цього часу до більшості паперів мали доступ виключно вчені, та й то за умов наявності відповідних дозволів.

"Справа тут зовсім не в кількості, адже документів лише 100, а в якості та охопленні. Тут є все: 16 століть історії, від старої Європи до Азії, від відкриття Америки до Другої світової війни. Жодна країна не вислизнула від уваги пильних прибічників Ватикану", - говорить охоронець архіву на ім’я Серджіо Пагано. Раніше для того, щоб ознайомитися з безцінними манускриптами, історики змушені були попередньо отримувати спеціальні рекомендації.

Інквізиція (фото з сайту gru.ucoz.ru)
Інквізиція (фото з сайту gru.ucoz.ru)

"Ми хотіли трохи "оживити" історію, зробити її цікавішою для звичних людей, представивши документи, які донедавна були доступними тільки фахівцям", - розповіла куратор виставки Алессандра Гондзато. Організатори виставки поділили експозицію за тематичними ознаками на декілька секторів: "Секрет конклаву", "Єретики, хрестоносці та кавалери", "Вчені, філософи та винахідники". Четверта частина виставки відрізняється від інших: вона демонструє свідчення страшних звірств нацизму в часи Другої світової війни.

Повідомляється також, що виставка триватиме до 9 вересня 2012 року.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу