5 незабутніх промов на "Оскарі" Автор: lesya · Опубліковано: 01.03.2012 22:39 · Розділ: Кіно

«Я би хотів подякувати. ..» - такими словами зазвичай починають свої промови нагороджені «Оскаром». І хоча переважна більшість висловлювань на церемонії не виходить за межі певних правил, не можна все зводити до якогось шаблону. Саме такі промови, імпровізовані, щирі та неочікувані, і запам’ятовуються найбільше. Ось декілька таких висловлювань зірок світового кінематографу, які по тій чи іншій причині надовго закарбувалися в пам’яті людей.


1. У 1998, в рік, коли «Титанік» змів величезну кількість нагород, «Розумниця Уілл Хантінг» - фільм, створений невідомими на той час Беном Аффлеком і Меттом Деймоном, отримав одразу дві нагороди, серед яких і приз за оригінальний сценарій. Їм тоді ще такою далекою була кіноіндустрія, та й хлопці були настільки захоплені нагородою, що майже не знали, як реагувати. І поки Аффлек намагався вимовити щось на зразок нормальної промови, почавши, щоправда, з фрази «Я щойно сказав Метту, що якщо ми програємо, це буде хріново, а якщо переможемо, то це буде дуже страшно. А в цей час схвильований Деймон вигукував різні імена для внесення до списку подяк, з кожною хвилиною все більше звеселяючи та зачаровуючи присутніх.

2. Джо Пеші, який одержав «Оскара» за роль другого плану в «Славних хлопцях», виголосив промову всього з шести слів: «Це честь для мене. Дякую вам». А найкумедніше тут те, що персонаж Джо у фільмі був особливо балакучим.

3. Герда Вайсман Кляйн у 1996 піднялася на сцену, щоб отримати «Оскара» за короткий документальний фільм, однак її зі сцени майже випровадили, не давши сказати слова. Та жінка зі спокійною наполегливістю залишилася біля мікрофону. І справді, що їй «Оскар», коли вона пережила Голокост? Невеличка промова Кляйн змінила кут зору на всю церемонію. Жінка, ні разу не глянувши зверхньо на весь блиск і гламур, неодмінно присутній на церемоніях такого типу, сказала: «Я провела шість незабутніх років у місці, де перемога означала шматок хліба та можливість жити ще один день... Я згадую ці роки та обличчя тих, хто ніколи не знав магії нудного вечора вдома... Всі ті з вас, хто знає радість свободи, і є переможцями».

4. Луїз Флетчер вдалося викликати справжню ненависть аудиторії за роль педантичної садистки сестри Ретчед у фільмі «Пролітаючи над гніздом зозулі». Актриса звернулася до тих, хто за неї голосував : «Схоже, ви так мене зненавиділи, що дали мені цю нагороду. Але знаєте, мені подобається те, що ви мене ненавидите!»

5. Хеллі Беррі в 2002 стала першою афро-американкою, яка виграла «Оскара» за головну жіночу роль. Беррі заливалася сльозами і судорожно хапалась за статуетку. «Це історичний момент для кожної безіменної жінки іншого кольору шкіри, у якої з'явився шанс, тому що ці двері тепер відчинені», - сказала вона.

Джерело: http://gazetasng.ru/

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.