Кисломолочні продукти продовжують життя Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.06.2009 13:28 · Розділ: Краса і здоров'я

Сучасна медицина стверджує, що регулярне споживання кисломолочних продуктів зміцнює імунітет та продовжує життя. Всі кисломолочні продукти (кефір, ряжанка, кисле молоко, ацидофільне молоко, кумис, чай, йогурт) покращують апетит, мають проносну дію, а також виводять радіонукліди, солі важких металів, токсини та шлаки.

Батьківщиною кефіру, одного з найдавніших кисломолочних продуктів, вважається Північна Осетія в Росії. В жителів Північного Кавказу існувало правило не розголошувати іноземцям секрет його приготування. А порушника цього, на сучасний погляд, дивного звичаю очікувало суворе покарання.

На сьогодні відомо, що кефір - це напій змішаного бродіння - молочнокислого й спиртового, а кефірні грибки – основа для приготування продукту - симбіоз безлічі мікроорганізмів: молочнокислих стрептококів і паличок, оцтовокислих і ароматоутворюючих бактерій, дріжджів, тощо. Він легко засвоюється, швидко дає ефект насичення та освіжає, завдяки незначному вмісту алкоголю.

Особливо корисний кефір при недокрів'ї та зниженому апетиті. Оскільки він підсилює виведення рідини з організму, то корисний людям які мають надмірну вагу, страждають від цукрового діабету, захворювань нирок і серця, що супроводжуються набряками. Обмежити вживання кефіру необхідно тільки тим, хто страждає від підвищеної секреції шлунку.

Інший кисломолочний продукт, кумис, який ще називають напоєм богатирів, готують, з кобилячого молока. Його застосовують для лікування туберкульозу, серцево-судинних та шлунково-кишкових захворювань, а також призначають при авітамінозі, порушеннях обміну речовин, неврозах та неврастенії.

А кисле молоко, яке скисло природним чином, - покращує роботу кишечника, лікує застарілий грип, хронічний бронхіт. В дитячому харчуванні та раціоні важкохворих застосовується ацидофільне молоко - пастеризоване молоко, квашене за допомогою особливих ацидофільних паличок, які, потрапивши в кишечник, пригнічують життєдіяльність шкідливих бактерій, що викликають гниття. Цей продукт також використовують при дизентерії, запаленнях шлунка із зниженою кислотністю, хворобливості печінці.

В лікувальних цілях широко використовують й інші кисломолочні продукти - ряжанку, йогурт, тощо. Їх вживання сприяє відновленню сил, покращує самопочуття та сприяє лікуванню багатьох хвороб.

Джерела onru.ru

medbook.lviv.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.