Вчені ідентифікували дві нові групи крові Автор: lesya · Опубліковано: 29.02.2012 16:41 · Розділ: Медицина

Цими днями групі вчених вдалося ідентифікувати нові групи крові. Так, дослідники з Університету штату Вермонт зробили відкриття, яке може врятувати життя сотень тисяч людей. В рамках проведеного дослідження спеціалістам вдалося визначити дві нові групи крові - Langereis та Junior. Інформація про зроблене відкриття міститься на сторінках журналу Nature Genetics.

Щоправда, навряд чи в буденному житті людей зацікавить той факт, чи є вони носіями цих рідкісних груп крові, однак якщо справа дійде до трансплантації органів чи переливанні крові, ці знання матимуть вирішальне значення.

Вчені виділили дві нові групи крові (фото з сайту gvpl.at.ua)
Вчені виділили дві нові групи крові (фото з сайту gvpl.at.ua)

Так, за словами дослідника Брайана Балліфа, в цілому ускладнення, пов'язані з екзотичними групами крові, виникають не часто, однак у деяких осіб, приміром, в етнічних японців, для яких така група крові аж ніяк не рідкість, спостерігається підвищений ризик різноманітних відхилень та ускладнень. Отож навіть переливання крові не гарантує позитивного результату, і не так через відсутність донорів, як через відсутність надійних реагентів для скринінгу крові.

Вчені виокремили дві нові групи крові - Langereis і Junior – на основі виявлення двох типів транспортних білків - АВСВ6 і АВСG2, які переносять метаболіти та іони до клітини та від неї. Генетичні тести також підтвердили зв'язок цих білків з формуванням антигенів виявлених груп. І не дивлячись навіть на те, що антигени для груп Langereis і Junior було виділено вже давно, щоправда, не в звичайних людей, а у вагітних жінок з загрозою викидня (через несумісність групи крові матері та плоду), до цього часу їхня генетична природа не була вивчена достатньо.

За словами фахівців, їхнє відкриття може мати величезне значення і для лікування людей, хворих раком, оскільки вченим також вдалося виявити стійкість білків АВСВ6 і АВСG2 до протипухлинних ліків.

Джерело: http://www.zdr.ru/

Інші новини розділу