У Британії розсекретили сценарій Третьої світової Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2012 23:58 · Розділ: Життя

Третя світова війна
Третя світова війна

Цими днями у Великобританії розсекретили протоколи урядової штабної гри, проведеної в березні 1981 року, в ході якої відпрацьовували можливий сценарій Третьої світової війни. За цим сценарієм прем'єр-міністр Британії Маргарет Тетчер віддає наказ про застосування проти СРСР ядерної зброї.

Так, в ході гри під назвою «Перехід до війни» відпрацьовувався сценарій, за яким СРСР здійснює напад одразу ж на декілька країн Європи. І все це супроводжується застосуванням хімічної зброї, бомбардуванням британських міст радянською авіацією тощо.

До речі, такі штабні ігри, учасники яких відпрацьовували сценарії різних військових конфліктів у найрізноманітніших аспектах, беручи на себе обов’язки воєначальників та політиків, на яких і покладалося прийняття важливих рішень, існували в різних формах з давніх часів.

Так, приміром, британський уряд у 70-80-хх роках проводив масштабні заходи такого характеру кожних два роки. У цих іграх брали участь члени секретаріату кабінету міністрів. На той час взаємини між СРСР та країнами Заходу загострилися, а посприяло цьому введення радянських військ в Афганістан.

В оприлюднених цими днями документах генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв позбувається влади внаслідок перевороту, влаштованого старшими офіцерами КДБ. Нове керівництво країни здійснює вторгнення до Югославії, зосереджуючи потужні сили на кордонах з Туреччиною та Норвегією. І як результат – зростання міжнародного напруження.

А у Великобританії настає час численних демонстрацій, організованих прорадянською організацією, фінансованою СРСР, через що зростає сепаратизм в Уельсі та Північній Ірландії. В країні назріває криза, спостерігається нестача пального і продовольства, посилюється діяльність терористів і паліїв тощо. Уряд придушує демонстрації, не вибираючи засобів. Далі – арешт лідера лейбористської партії та архієпископа Кентерберійського, які розпочали протест проти війни на Трафальгарському сквері.

Далі, одного березневого ранку радянські бомбардувальники вторглися в повітряний простір Великобританії, здійснюючи напади на ключові військові об'єкти країни та починаючи вторгнення на територію ФРН, Норвегії, Греції, Італії та Туреччини. У даному контексті Тетчер приймає важке рішення, попередньо узгодивши його з планом НАТО, нанести ядерний удар по СРСР. На цьому сценарій Третьої світової війни та ядерного конфлікту завершується.

Джерело: http://www.topnews.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.