6 історій трагічного кохання, відомих людству Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2012 21:23 · Розділ: Суспільство

Людство знає чимало драматичних, часто навіть трагічних, історій кохання чоловіків та жінок. Ці сюжети знаходили своє відображення в творах світових класиків. Отож нещодавно співробітники науково-популярного видання LiveScience вирішили опублікувати 6 найбільш трагічних любовних епізодів в історії.

1. Кохання президента США та першої леді. До моменту свого знайомства з Ендрю Джексоном, 7-м президентом США, Рейчел Донельсон була заміжня. ЇЇ чоловіком був капітан Льюїс Робардс, ревнивець та в деякому сенсі «несповна розуму». Президент Джексон, роблячи пропозицію Рейчел у 1788 році, і гадки не мав, що його кохана не розлучена. Не здогадувалася про це і Рейчел, яка була впевнена, що розлучилася з першим чоловіком. Однак під час президентських виборів 1828 мадам Джексон звинуватили в поліандрії, оскільки Робардс не оформив належним чином розлучення.

А в 1828 році, після перемоги чоловіка на президентських виборах, хворе серце Рейчел не витримало стресу, і жінка померла. А президент Джексон щоночі відвідував могилу коханої, в душі сподіваючись, що вона все-таки воскресне.

2. Кохання королеви Вікторії та принца Альберта. Королева Вікторія щиро кохала свого чоловіка принца Альберта, і період її правління недарма називають для Британії "золотим". Однак принц Альберт у 1861 році передчасно помер, а королеві довелося ще довгих сорок років ходити по землі одній.

З моменту смерті Альберта колись могутня королева одягалася тільки в траурний чорний колір. На дверях їхнього сімейного склепу написано: "Прощавай, мій коханий. Тут, нарешті, знайду я вічний притулок разом з тобою. І з тобою ж, у Христі, знову воскресну".

3. Історія Інесс де Кастро та принца Педру. У 1340 році Інесс де Кастро, придворна дама Констанци Мануель, дружини інфанта та регента дона Педру, сина короля Афонсу IV, полонила серце інфанта. І коли через декілька років Констанца померла, Педру вирішив узаконити інтимні стосунки з Інесою, перетворивши її у законну королеву. До речі, у пари на той час уже було троє спільних дітей.

Однак тут за справу взявся король Афонсу, який спершу вигнав Інесу за межі країни, а згодом, зрозумівши, що це не допоможе, наказав її вбити. Внаслідок цих подій в Іспанії розгорнулася громадянська війна, переміг у якій принц. Здобувши перемогу, Педру наказав ексгумувати прах коханої, звів для неї королівську гробницю та примусив усіх португальців присягнути праху Інеси в якості їхньої королеви.

Тадж Махал (фото взято з сайту saintcow.ru)
Тадж Махал (фото взято з сайту saintcow.ru)

4. Шах Джахан і Мумтаз Махал. Всесвітньо відомий мавзолей Тадж-Махал в Індії був зведений шахом Джаханом у XVII столітті на честь покійної дружини Мумтаз Махал, яка померла під час пологів. На будівництво гробниці витратили довгих 23 роки.

5. Історія кохання Елоїзи Фульбер та П'єра Абеляра, які жили в середині XII століття. Кохання Абеляра, вчителя Елоїзи, який був на 20 років старшим за дівчину, розлютило її дядька, і той наказав П’єра каструвати. Розлучені таким диким способом, нещасні закохані пішли в монастир, і протягом всього життя обмінювалися листами, так більше ні разу і не зустрівшись.

6. Антоній та Клеопатра зустрілися в 41 році до н.е., перетворивши своє кохання у військово-політичний альянс. Однак тодішній імператор Октавіан Август цей альянс вирішив знищити, пішовши війною проти Єгипту. Закохані, зрозумівши своє безвихідне становище, наклали на себе руки.

Джерело: http://www.point.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.