Жарти про інопланетян можуть закінчитись трагічно Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2012 19:10 · Розділ: Події у світі

У 1897 році популярний британський письменник-фантаст Герберт Уеллс написав свій знаменитий роман, в якому оповідалося про прибульців, під назвою "Війна Світів" (The War of the Worlds). Зауважимо, що роман і сьогодні високо цінується любителями фантастики.

Роман описує події, які розгортаються в Лондоні та його околицях. Все почалося з підвищення інтересу громадськості до Марсу. За якихось декілька років до початку подій в романі астрономи зареєстрували на поверхні червоної планети сильний спалах. Головний герой твору відвідує обсерваторію, спостерігаючи за небесними тілами, які наближаються до Землі з боку Марсу. Згодом на місці падіння одного з таких марсіанських об'єктів було виявлено літаючу тарілку з прибульцями на борту, які одразу ж розпочали захоплення Англії. Міжпланетні апарати марсіан падали на поверхню Землі один за одним. Головний герой роману рятується втечею, та вже через дуже короткий період часу майже вся південна Англія та передмістя Лондона опиняються під контролем загарбників. Та врятувати нашу планету все-таки вдалося: інопланетяни заразилися земними хворобами, проти яких у них не було імунітету. Марсіани вимерли, війна закінчилася, Англія поступово почала відновлюватися після катастрофи, а головний герой знайшов свою дружину живою і неушкодженою. Всі події відбувалися протягом 21 дня.

Памятник жертвам марсіанського фестивалю
Памятник жертвам марсіанського фестивалю

Ось таким був сюжет фантастичного роману, на основі якого у 1938 році було поставлено радіоспектакль "Війна Світів", який вийшов в ефір 30 жовтня 1938. І ось тут все почалося: постановку прослухало понад 6 мільйонів мешканців північного сходу США, прийнявши її за реальний репортаж. У США розпочалася паніка - люди повірили у напади марсіан.

А справа в тому, що значна кількість радіослухачів просто не чули початку програми, у якому містилося попередження про те, що події вигадані, інші ж просто не звернули на це увагу. Країну охопила масова істерія. Люди вимагали негайно покінчити з марсіанами або ж видати зброю добровольцям. А телефонні лінії в той вечір були перевантажені в 5 разів.

Тоді все замнулося – автори постановки принесли свої вибачення. Однак у 1949 році спектакль знову прозвучав на радіо, тепер уже в Еквадорі. Поліція та пожежники одразу ж виїхали з Кіто на місце уявної висадки марсіан. І коли розіграш розкрили, натовпи розгніваних еквадорців напали на радіостанцію та редакцію El Comercio. Тоді загинуло шість співробітників редакції, автор емігрував до Венесуели.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу