Готуємо з какашкою або Найкурйозніші назви книг Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2012 08:44 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями було оголошено шорт-ліст премії Diagram. Цю премію традиційно вручають за найабсурдніші назви книг. На звання найабсурднішої назви книги претендувало 64 видання, однак до фіналу дійшло лише сім книг. Серед них - путівник по естонських шкарпетках та дослідження, присвячене ролі мухомора в християнському мистецтві.

За словами членів журі, співробітників журналів The Bookseller та We Love This Book, які й займалися відбором фіналістів, до шорт-лісту цього сезону премії увійшло не шість видань, як зазвичай, а сім, оскільки 2011 рік виявився вкрай сприятливим для книг з курйозними назвами.

За словами Хораса Бента, головного редактора The Bookseller та розпорядника премії Diagram, за всю 34-річну історію існування премії вибір кандидатів ще ніколи не супроводжувався настільки бурхливими дебатами. Окрім того, адміністратор премії Філіп Стоун відзначив, що, незважаючи на світову економічну кризу, видавці продовжують вкладати кошти у найрізноманітніші творчі ніші та публікації, а премія Diagram весь цей процес чудово відображає.

Нагадаємо також, що премія вручається з 1978 року.

А розвиток нових технологій та Інтернету в цілому також позначилися на виборі переможця премії: з 2000 року журі почало враховувати результати онлайн-голосування, яке проходить на сайті журналу The Bookseller.

Естонські шкарпетки
Естонські шкарпетки

Отож шорт-ліст премії за найбезглуздішу назву книги виглядає наступним чином:

1. На першому місці - "Сторіччя видобування піску в Брістольській затоці. Том другий";

2. Друге місце дісталося книзі з назвою "Готуємо разом з Пу" (Poo - ім'я тайської кухарки, автора книги. Слово є омонімом англійського слова "какашка");

3. Третім стала книга під назвою "Естонські візерунки на шкарпетках усього світу";

4. На четвертому місці - "Велика пенісна паніка в Сінгапурі та майбутнє американської масової істерії". Книга оповідає про події, які сталися в Сінгапурі в 1967 році. Саме тоді сінгапурських чоловіків охопила хвиля паніки: вони повірили в наявність загадкової хвороби "коро", внаслідок якої статеві органи чоловіків зменшуються до тих пір, поки зовсім не зникнуть.

5. На винагороду також претендує книга з химерною назвою "Пеннінський щоденник пана Андо: Спогади курячого сексолога з Японії, який відвідав Хебден-Брідж у 1935 році".

6. До списку увійшла й "Таксономія офісних стільців";

7. А на останньому місці опинилася книга з назвою "Гриб у християнському мистецтві".

Остаточного переможця конкурсу назвуть у березні, а минулорічною переможницею конкурсу стала книга з назвою "Метод Чингісхана в зуболікарській практиці"

Джерело: http://life.pravda.com.ua http://www.mignews.com

Інші новини розділу