Скоро тара стане їстівною Автор: lesya · Опубліковано: 28.02.2012 00:34 · Розділ: Наука

Цими днями учений Гарвардського університету пообіцяв зробити пляшки їстівними. В основі ідеї Едвардса лежить прототип, створений його колегою по Гарварду Дональдом Інгбером та французьким дизайнером Франсуа Азамбургом. Посудина, зображена на фото, виготовлена з альгінату натрію і біорозкладаних полімерів.

Посуда матиме смак
Посуда матиме смак

Вчені твердять, що, відмовившись від шкідливого для екології пластику, можна зробити контейнери для їжі та ємності для напоїв їстівними. Більше того, цим ємностям можна ще й надати відповідного смаку. Так, приміром, упаковка кетчупу матиме смак томата, а пакет з-під вина смаком нагадуватиме виноград.

З такою вельми цікавою та екстравагантною ініціативою виступив нещодавно доктор Девід Едвардс (David Edwards) з Гарвардського університету, який уже встиг прославитися на весь світ. Принаймні, на вчений. Щоправда, не розробкою їстівної тари, а створенням їжі, яка вдихається. З-поміж інших творінь автора виділимо кофеїновий та шоколадний інгалятори, які вже надійшли в продаж та викликали неоднозначну реакцію, як у світі вчених, так і в середовищі споживачів.

Тара стане їстівною
Тара стане їстівною

Новий проект Едвардса отримав назву WikiCells. За офіційними даними, їстівні упаковки складаються з «мембран натуральних харчових продуктів, які містять рідини, емульсії, піни або ж тверді речовини».

Судячи з усього, контейнер Едвардса можна порівняти з вареним курячим яйцем. Поверхневий захисний шар WikiCells за аналогією буде шкаралупою, виготовленою з біорозкладаного полімеру, їстівна оболонка - білок, а вміст контейнера тоді буде жовтком. А може бути, що ніякої шкаралупи WikiCells не матиме.

До речі, за словами автора оригінального проекту, він планує вже найближчим часом створити прототип їстівної пляшки та випробувати делікатес у ресторанах і спеціалізованих магазинах. А в недалекому майбутньому вчений мріє збудувати машину, яка дозволить споживачам виготовляти WikiCells в домашніх умовах - «з практично невичерпним розмаїттям мембран та форм, з широким спектром продуктів харчування та напоїв».

Зауважимо також, що ідея їстівної упаковки, обгортки та посуду – зовсім не нова, щоправда, її масштабної реалізації так і не було. Ідея не виходила за межі химерних експериментів (одяг з молока, наприклад), або ж арт-проекту (сукня з вина).

Джерело: http://www.membrana.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.