Піт Доерті покаже портрет Емі Уайнхаус, написаний кров'ю Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2012 22:05 · Розділ: Цікаві факти

Стало відомо, що вже найближчим часом колишній бойфренд знаменитої моделі Кейт Мосс, британський рокер Піт Доерті, відкриє в Лондоні виставку картин, написаних своєю власною кров'ю. Разом з цим, серед виставлених експонатів будуть і роботи, написані кров’ю інших знаменитостей.

Експозиція отримала назву «На крові: портрет художника». Експонатами виставки стануть художні творіння Доерті, приурочені до виходу його сольного музичного альбому Grace/Wastelands 2009 року, а також низка свіжіших полотен.

І як дивно це не звучить, знаменитий британський музикант пише роботи власною кров'ю. Для цього Доерті набирає кров у шприц, розбризкуючи її по полотну. Сам митець називає цю техніку «артеріальним розбризкуванням». Таким чином всі картини Піта - поєднання крові з віршами власного творіння та колажами.

Окрім низки авторських робіт Доерті, на виставці вперше покажуть громадськості автопортрет співачки Емі Уайнхаус, написаний її кров'ю. Відвідувачі виставки зможуть побачити також малюнки 8-річного сина Доерті Еста Луїса.

Кривава скульптура
Кривава скульптура


Роботи самого рок-музиканта можна буде придбати в особистій колекції. До речі, ця експозиція вже не перша в кар'єрі Доерті. Ще в 2008 році музикант виставляв аналогічні полотна в Парижі. На виставці 2008 року був присутній і автопортрет Кейт Мосс, написаний помадою Кейт та кров’ю Піта.

До речі, мистецтво творити кров’ю має немало послідовників. Так, приміром, лондонець Марк Куїнн прославився тим, що створив та продав музею скульптурний автопортрет, створений із власної замороженої крові.

Портрет фюрера, написаний калом
Портрет фюрера, написаний калом

На виробництво бюста скульптор витратив 4,5 літра власної крові. Збирав її він майже півроку. До речі, після продажу автопортрета Куїнн настільки захопився новим напрямком мистецтва, що тепер з року в рік випускає все нові й нові криваві копії самого себе. До речі, голови з крові Марка Куїнна виставляють в цілому світі, незважаючи на труднощі, пов'язані з перевезенням.

А ось іще один цікавий спосіб створення картин. Берлінський художник-гей та дворянин на ім’я Мартін фон Островські малює картини… калом. Більше того, останнім часом художник захопився «сперматизмом». Спершу він малює на полотні мішень (акрилом) - темний силует чоловіка, а далі мастурбує на нього, доти, доки фарба не висохне. За визнанням самого художника, на один такий портрет він витрачає в середньому до 40 еякуляцій.

І коли в берлінця настає творча пауза, він мастурбувати не припиняє, а збирає художній матеріал про запас, зберігаючи його в морозилці. Твори фон Островського виставлені в берлінському гей-музеї на вулиці Мерінгдам.

Джерело: http://www.strannoe.com http://www.lifenews.ru

Інші новини розділу