Екологічні дороги Канади Автор: lesya · Опубліковано: 27.02.2012 12:11 · Розділ: Екологія

Сьогодні в Канаді активно працюють над створенням екологічних доріг. І що цікаво: не лише для автомобілів, але й для пішоходів. Нещодавно канадський уряд представив два нових проекти канадського: шосе «Дорога Сонця», яке складатиметься з накопичувальних сонячних панелей та еко-доріжка «Зелена стрічка», яка собою приховуватиме знамениту автомагістраль «Gardiner Expressway», що з'єднує Торонто з передмістями. З останньої й почнемо.

Знаменитий хайвей «Gardiner Expressway» пролягає в мальовничій місцевості - вздовж прибережної смуги озера Онтаріо. Свого часу це шосе було названо на честь Фредеріка Голдуїна Гардінера, місцевого муніципального діяча. Той в середині минулого століття був активним прихильником розширення «демографічної столиці» Канади та її транспортної інфраструктури. Він, власне, і став ініціатором створення цієї величезної швидкісної автомагістралі, будівництво якої завершилося в 1964 році. Спершу така ініціатива зустріла всебічне визнання.

Однак не все так сталося, як гадалося – вже через короткий період свого існування колосальна транспортна розв'язка почала приносити перші прикрощі. Хайвей відділив ділові та житлові квартали Торонто від звичного місця відпочинку городян - зеленої зони, яка розкинулася по берегах озера. А ще через декілька років кількість транспортних одиниць суттєво зросла - і «Gardiner Expressway» перетворився з швидкісної траси в паркінг для застряглих у пробці автомобілів – у години пік, щоправда. В інші періоди дня шосе продовжувало успішно справлятися з покладеним на нього завданням.

Тут за справу взявся архітектор Ле Кляйн (Les Klein), засновник студії «Quandrangle Architects», вирішивши перетворити автомагістраль у зелений парк під назвою «Зелена стрічка» (Green Ribbon) протяжністю 7 кілометрів. Однак сама залізобетонна конструкція хайвею разом з потоком автомобілів нікуди не зникне – просто-на-просто вона буде накрита новим рівнем дороги, призначеним для відпочинку, піших та велосипедних прогулянок.

Еко-дорога захистить автомагістраль від дощу та снігу
Еко-дорога захистить автомагістраль від дощу та снігу

Потрапити сюди відвідувачі зможуть за допомогою ліфтів і сходів - щоб насолодитися чудовими пейзажами озера та міста, зеленими галявинами, деревами та чагарниками у спокійній тиші. Шум та вихлопні гази автомобілів внизу нітрохи не потривожать відвідувачів, оскільки еко-дорогу з обох боків обнесуть звуконепроникним міцним склом.

Електропостачання «Зеленої стрічки» здійснюватися за допомогою сонячних батарей та вітрогенератора. Окрім того, будівництво еко-дороги стане корисним і для самої автомагістралі - її буде врятовано від дощу та снігу, в результаті чого зникне потреба посипати дорогу спеціальними хімічними реагентами.

Окрім «Зеленої стрічки» в канадському уряді активно просувають інший екологічний проект: дорогу, яка стане альтернативним джерелом отримання енергії. Проект отримав назву «Дорога Сонця». Ідея проекту полягає у наступному: в широке дорожнє полотно вбудують сонячні панелі розміром 4 × 10 метрів. Для безпеки автомобілістів та якісного зчеплення гуми покришок з дорогою поверхню накопичувальних панелей зроблять шорсткішою. Окрім того, ці накопичувальні панелі оснастять спеціальними датчиками для стеження за станом шосе.

Отриману екологічно чисту енергію використовуватимуть не лише для освітлення самої автомагістралі та роботи світлофорів - її вистачить і для роботи розташованих неподалік промислових підприємств та освітлення житлових кварталів. Більше того, на втілення цього проекту в життя витратять вдвічі менше коштів, ніж на звичайне покриття.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу