Серцебиття замінить всі ключі й паролі Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2012 23:06 · Розділ: Нові технології

Порівняно недавно група вчених з Національного університету Чанга Хсінга в Тайчжун, Тайвань, представила світові кардинально нову технологію захисту, яка базується на використанні унікальності серцебиття кожної людини. За словами розробників, технологія дозволить розблокувати ваш комп'ютер, відчинити двері дому чи автомобіля, лише доторкнувшись пальцем до поверхні спеціального датчика.

Технологія працює наступним чином: після зчитування даних електрокардіограми з долоні людини, система складає такий собі "цифровий підпис" серцебиття людини. Далі, використовуючи апаратні та програмні алгоритми, ці підписи перетворюються на унікальний ключ системи криптозахисту. Криптологічна стійкість такого ключа надзвичайно висока, твердять розробники, адже удари серця у різних людей відрізняються між собою, тому ключ у кожному випадку виходить унікальним. Після цього для роботи з отриманими ключами знадобиться математика, в основі якої лежать принципи теорії хаосу, та яка допускає лише невеликі відхилення як у вихідних даних, так і в отримуваних результатах.

Керівник дослідження Лін Чун-Лянге (Chun-Liang Lin) розповів, що вже в недалекому майбутньому він з колегами планує створити ілеальну криптографічну систему, яка б використовувалася для захисту зовнішніх жорстких дисків.

В разі створення такої системи за допомогою звичайнісінького дотику пальця до поверхні пристрою можна буде відкривати та закривати доступ до даних, збережених на диску. Окрім того, така технологія зможе застосовуватися в системах безпеки, в системах ідентифікації особистості, та й, зрештою, як звичайний ключ від автомобіля чи помешкання.

Серцебиття ляже в основу криптографічної системи захисту
Серцебиття ляже в основу криптографічної системи захисту

Повідомляється також, що результати проведених тайванськими спеціалістами досліджень, реалізовані алгоритми такої системи криптозахисту, найменші деталі серцевої системи ідентифікації будуть розкриті в статті в журналі "Information Sciences" вже найближчим часом.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.