Просте ім'я сприяє кар'єрному росту Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2012 18:24 · Розділ: Психологія

Нещодавно вдалося з’ясувати вельми цікавий факт: виявляється, що чим легше вимовляється ваше ім'я, тим більше у вас шансів знайти хорошу роботу чи завести нових друзів. Відповідне дослідження проводилося вченими Університету Мельбурна та Університету Нью-Йорка. В рамках експерименту вчені займалися вивченням виборчих бюлетенів минулих виборів. І виявилося, що у тих політиків, імена яких легко вимовлялися, було набагато більше шансів отримати владу, аніж у їхніх опонентів зі складними та «закрученими» іменами.

За словами автора дослідження, доктора Саймона Лахама, такий ефект пояснюється насамперед тим, наскільки легко те чи інше ім’я вимовляти, а не довжиною імені чи його так би мовити «іноземним» звучанням чи походженням. Результати відповідного дослідження опубліковані в статті в «Журналі експериментальної соціальної психології».

Давайте дітям прості імена (фото з сайту childbrand.ua)
Давайте дітям прості імена (фото з сайту childbrand.ua)

Проводячи дослідження, вчені зосередили основну увагу на тому, як ім'я може впливати на перше враження від людини, яка його носить, та на прийняття рішення того, хто це ім'я чує чи вимовляє. І виявилося, що люди з простими іменами сприймаються оточуючими набагато позитивніше.

«Ефект вимови імені» часто змушує нас ставитися до когось упереджено, і що найважливіше – ми анітрохи про це не підозрюємо. Приміром, в адвокатській сфері юристи з простими іменами набагато швидше ставали партнерами, ніж їхні колеги з прізвищами, доволі важкими для вимови.

За словами іншого вченого, Адама Алерта, цей феномен легко пояснити зв’язком між вимовою та впливом на психологічне сприйняття. "Прості імена не тільки легше вимовляти, вони ще й краще запам’ятовуються, що дозволяє нашому мозку миттєво провести низку швидких асоціацій", - говорить керівник дослідження.

"Ми маємо своєрідну формулу - легке ім'я, швидка асоціація та гарне враження про людину в разі прийняття будь-яких рішень, за умови позитивної репутації", - говорить фахівець. В рамках дослідження вчені проводили також спостереження за однією тисячею молодих людей у віці 20-30 років, які є працівниками великих компаній.

Ускладнені імена з викрутасами, за словами Алерта, часто викликають антипатію, уповільнення кар'єрного росту, за винятком хіба що творчих професій.

Така тенденція легко простежується в гуманітарних професіях: юриспруденції, адвокатській справі, страховій сфері та в торгівлі.

"Ми повинні знати, що найперше враження про людину складається на основі звучання її імені, - підкреслює Алерт. - Тому важливо цей факт не забувати". Іменем легко можна відштовхнути чи привабити співрозмовника, за допомогою імені можна навіть маніпулювати оточуючими.

І наостанок додамо: серед найпростіших та найуспішніших імен вчені назвали наступні імена - Марія, Джейн, Майкл, Стів, Джек та Алекс.

Джерело: http://www.rosbalt.ru http://www.zdr.ru/news/

Інші новини розділу