Соціальні мережі обікрали мобільних операторів Автор: lesya · Опубліковано: 24.02.2012 16:15 · Розділ: Цікаві факти

За офіційними даними, оператори мобільного зв'язку в 2011 році втратили близько $ 13,9 млрд. доходів від SMS тільки через те, що їхні клієнти вирішили обмінюватися текстовими повідомленнями в соціальних мережах, що, зрештою, цілком зрозуміло.

Так, в аналітичній доповіді, складеній співробітниками Ovum, за 2011 рік доходи від сервісу текстових повідомлень впали на цілих 9% у порівнянні з 6% у 2010 році. Аналітики в даному контексті впевнені, що мобільним операторам слід тісніше взаємодіяти з соціальними мережами, що допоможе запобігти зниженню доходів. До речі, деякі оператори вирішили послухатися цієї ради. Так, приміром, фірма Orange, яка належить компанії France Telecom, оголосила про запуск нового способу доступу до Facebook на ринках, які розвиваються. Ця послуга передбачає використання USSD-функціональності пристроїв GSM. Послуга є додатковою, базується вона на платній основі.

Мобільні оператори втратили дохід (фото з tsn.ua)
Мобільні оператори втратили дохід (фото з tsn.ua)

Окрім того, оператори мобільного зв'язку могли б створювати спеціальні мобільні додатки та розробляти свої власні програми-клієнти для доступу до соціальних мереж.

До речі, паралельно було проведене схоже дослідження, над яким працювали фахівці іншої компанії - Bytemobile. В рамках дослідження експерти підрахували, що в середньому кожен користувач мобільного телефону витрачає близько 9 хвилин щодня на відвідування соціальної мережі Facebook та сайту YouTube зі свого мобільного пристрою. І оскільки YouTube - це відеохостинг, то він генерує в 300 разів більше трафіку по мережі передачі даних. Обидва ресурси не приносять операторам мобільного зв'язку ніяких доходів.

Втім, існує ще один нюанс: користувачі мобільних телефонів сьогодні, як і раніше, платять мобільним операторам за доступ до 3G та 4G Інтернету. Однак фахівці сумніваються з приводу того, що вже найближчим часом доходи від мобільного Інтернету компенсують втрати, пов'язані зі зменшенням використання SMS - послуги, яка традиційно була більш прибутковою.

Аналітики Ovum пророкують, що до 2016 року мобільна передача даних принесе операторам $ 419 млрд доходу із загальної виручки $ 1047 млрд.

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу